Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 dostanie obsługę DNS over HTTPS

Windows 10 również otrzyma wsparcie dla funkcji DNS over HTTPS. W ten sposób będzie zapewnione szyfrowane połączenie i nikt nie będzie mógł podejrzeć ruchu internetowego użytkowników. Na razie Microsoft testuje nowe rozwiązanie z Insiderami. Windows 10 w stabilnej odsłonie otrzyma je w tym lub przyszłym roku.

Windows 10 też otrzyma wsparcie dla DNS over HTTPS. Wcześniej w tym toku Mozilla włączyła funkcję u użytkowników Firefoksa. Dzięki temu całe wyszukiwanie DNS odbywa się poprzez szyfrowane połączenie HTTPS. Obecnie funkcja w okienkach znajduje się na etapie testów.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Microsoft udostępnił nowe rozwiązanie tym członkom niejawnych beta testów okienek, którzy znajdują się w szybkim pierścieniu aktualizacji Windows 10. Gigant z Redmond chce to najpierw dokładnie przetestować. Dopiero wtedy podejmie decyzje o wdrożeniu rozwiązania dla wszystkich użytkowników. Co jednak wcześnie zapewne nie nastąpi.

aktualizacja Windows 10 20H1 z DNS over HTTPS

DNS over HTTPS w Windows 10 być może dopiero w 2021 roku

Obecnie czekamy na premierę aktualizacji z numerkiem 2004. W tej jednak DNS over HTTPS nie zostanie wprowadzony. Nastąpi to później. Kolejnym uaktualnieniem będzie wydanie 20H2, ale tu spodziewamy się poprawek i innych optymalizacji. Funkcyjną aktualizacją będzie Windows 10 21H1, którą to dopiero zobaczymy za około rok. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać.

Przeczytaj także: WhatsApp – triki i funkcje, które warto znać

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij