Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 może z czasem stracić panel sterowania

Windows 10 ciągle ma klasyczny panel sterowania, choć Microsoft cały czas rozbudowuje aplikację Ustawienia. Możliwe, że koniec pierwszego z rozwiązań jest coraz bliżej. W poglądowych kompilacjach Windows 10 znajdują się nowe ciągi, które sugerują, że Microsoft testuje możliwość ukrycia części sekcji panelu sterowania.

Panel sterowania z Windows 10 jest w rzeczywistości bardzo przestarzałym elementem, który ma wiele lat. Microsoft zastąpił go aplikacją Ustawienia, ale to stare rozwiązanie ciągle jest obecne. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond rzeczywiście będzie chciał się go pozbyć. Sugerują to nowe wzmianki znalezione w systemie operacyjnym.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Windows 10 w ostatniej poglądowej kompilacji ma w kodzie trzy ciekawe ciągi znaków. Są to HideSystemControlPanel, SystemControlPanelFileExplorerRedirect oraz SystemControlPanelHotkeyRedirect. Są one obecnie zablokowane. Oznacza to jednak nic innego, że Microsoft bierze pod uwagę możliwość schowania panelu sterowania. W wewnętrznych kompilacjach systemu może on już być ukryty.

Microsoft Windows 10 klasyczny panel sterowania

Panel sterowania zapewne zniknie z Windows 10 nieprędko

Przed nami aktualizacja Windows 10 2004, która zadebiutuje w przyszłym kwartale. Tam jednak panel sterowania jeszcze nie zniknie. Pewnie nastąpi to w którymś z późniejszych uaktualnień. Nie wiadomo, kiedy jednak dokładnie. Raczej ten element systemu na razie nie wyparuje.

Microsoft przez lata przenosił do sekcji Ustawienia coraz więcej opcji z panelu sterowania. Dziś ta aplikacja Windows 10 jest już naprawdę rozbudowana i skrywa wiele różnych ustawień. Nie dziwi więc, że gigant z Redmond w końcu będzie chciał uśmiercić klasyczny panel sterowania. Prędzej czy później w końcu trzeba będzie się z nim pożegnać.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: WindowsCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij