Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 ma błąd sięgający czasów Windows XP

Windows 10 1909 to aktualna wersja okienek i okazuje się, że w systemie znajduje się błąd, który sięga czasów Windows XP. Dotyczy on wyświetlania menu kontekstowego. Problem objawia się w ten sposób, że dolne opcje na nim mogą zostać przykryte przez pasek zadań. To uniemożliwia kliknięcie danego elementu.

Windows 10 1909 jest najaktualniejszą edycją systemu operacyjnego Microsoftu. Co jednak ciekawe, do tej pory firma nie usunęła błędu, który według różnych raportów, sięga nawet czasów Windows XP. Problem jest więc naprawdę stary i dotyczy menu kontekstowego, a dokładniej tego, jak wyświetlane są dolne opcje przy pasku zadań.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Błąd ten objawia się w ten sposób, że uruchamiając menu kontekstowe dla części aplikacji w pobliżu paska zadań, dolne opcje mogą zostać przykryte przez ten ostatni element. To uniemożliwia kliknięcie opcji znajdujących się na dole. Problem jest stary, bo raporty o nim w przypadku „dziesiątki” sięgają edycji 1803, czyli April 2018 Update.

Windows 10 1909 Windows XP błąd menu kontekstowe pasek zadań
fot.: Softpedia

Błąd z Windows 10 występował też w Windows XP

Część starszych użytkowników komputerów twierdzi, że podobne błędy występowały w czasach Windows XP, czyli naprawdę dawno temu. Tam problemy objawiały się w podobny sposób. Dolne opcje były zakrywane przez pasek zadań i nie dało się ich kliknąć. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że ten ostatni element chce być zawsze na wierzchu i to powoduje przykrycie innych. Nie dotyczy to jednak wszystkich programów, a tylko wybranych. Dosyć często występuje na przykład w komunikatorze Pidgin. Czy Microsoft w końcu go usunie? O tym przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij