Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 lepiej zadba o aktualne sterowniki

Windows 10 2004 to kolejna aktualizacja funkcyjna dla okienek, nad którą prace kończy Microsoft. Firma uaktualni moduł Windows Update, który uwidoczni opcjonalne aktualizacje. W ten sposób system zadba także o aktualne sterowniki. Informacje przekazano na łamach oficjalnego bloga Microsoftu.

Windows 10 2004 to kolejne duże uaktualnienie dla okienek. Jego nazwa została już potwierdzona i wiemy, że Microsoft chce niedługo podpisać build RTM. Tymczasem testerom udostępniono nowy build z numerkiem 19536. W nim pojawiają się usprawnienia obejmujące opcjonalne aktualizacje oraz sterowniki dla urządzeń. Oprogramowanie zadba, aby były one aktualne.

Windows 10 2004 w module automatycznych uaktualnień otrzyma nowe łącze. Otworzy ono okno, gdzie wyświetlą się opcjonalne aktualizacje. Obejmuje to także sterowniki. Będą one automatycznie sprawdzane i w razie potrzeby aktualizowane do nowszych wersji. Nowe łącze pojawi się w momencie, gdy Windows Update wykryje tego typu aktualizacje. To zmiana na plus, która z pewnością cieszy.

Windows 10 2004 opcjonalne aktualizacje sterowniki

Windows 10 2004 z premierą w przyszłym roku

Microsoft na razie nie ujawnił, kiedy planuje udostępnić aktualizację funkcyjną Windows 10 2004. Wiemy jednak, że nastąpi to dopiero w 2020 roku. Zapewne w pierwszym lub drugim kwartale. Aktualnym wydaniem okienek pozostaje edycja z numerkiem 1909, która jest już dostępna poprzez asystenta aktualizacji. Kolejne uaktualnienie wniesie znacznie więcej nowości od tego ostatniego. Microsoft wtedy skupił się na poprawieniu wydajności i niezawodności oprogramowania. Na nowe funkcje trzeba czekać do premiery edycji 2004. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij