Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 dostaje nowe logo. Są też nowe ikony oparte na Fluent Design

Windows 10 dostaje nowe ikony, które Microsoft oparł na języku projektowania Fluent Design. Przy okazji firma przedstawiła nowe logo Windows 10, które zastąpi to dotychczasowe. Nowe ikony prezentują się naprawdę ciekawie. Wcześniej wprowadzono je do pakietu Office, a teraz nadszedł czas na inne aplikacje.

Windows 10 podąża za pakietem Office, który otrzymał nowe ikony wcześniej w tym roku, a potem też dla dokumentów. Teraz przyszła pora na inne aplikacje, które zintegrowane są z systemem lub też można je pobrać. Microsoft odświeżył je bazując na języku projektowania Fluent Design, który wprowadzono do okienek w 2017 roku. Ponadto mamy okazję zobaczyć nowe logo Windows 10, które również zmieniono.

Nowe ikony, które widać poniżej, część z nich pokazano już wcześniej, a inne widzimy po raz pierwszy dopiero teraz. Inspiracje Fluent Design widać na każdym kroku i widać, że Microsoft chciał po prostu ujednolicić ikonki, aby ich wygląd był spójny. Z informacji ujawnionych przez firmę wynika, że pojawi się ponad 100 nowych ikon, które będzie można zobaczyć w różnych miejscach systemu.

nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki nowe logo Windows 10 Fluent Design Microsoft nowe ikony ikonki

Nie wiadomo, kiedy pojawi się nowe logo Windows 10 i nowe ikony

Microsoft w poście opublikowanym na Medium nie podał konkretnej daty wprowadzenia zaprezentowanych elementów. Omówiono ich proces tworzenia, ale nie wiemy, kiedy pojawi się nowe logo Windows 10 oraz nowe ikony. Możliwe, że nastąpi to wraz z kolejną aktualizacją funkcyjną dla okienek, którą będzie wydanie z numerkiem 2004. Premiery spodziewamy się w przyszłym roku i będzie to dobry moment na odświeżenie ikon.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij