Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 2004 kolejną dużą aktualizacją Microsoftu

Windows 10 2004 to kolejna duża aktualizacja dla okienek, którą do tej pory znaliśmy pod nazwą 20H1. Informację Microsoft przekazał na oficjalnym blogu we wpisie, w którym omówił zmiany w kompilacji z numerem 19033. Nazwa Windows 10 2004 zamiast 2003 nie jest przypadkowa. Firma chce w ten sposób uniknąć zamieszania.

Windows 10 2004 będzie następną dużą aktualizacją po wersji 1909 udostępnionej wcześniej w tym miesiącu. Microsoft wprowadził już takie oznaczenie w kompilacji z numerem 19033, która pochodzi z gałęzi 20H1. Będzie to duże uaktualnienie funkcyjne, które przyniesie lawinę nowości. Obecnie jest ono testowane przez członków niejawnego programu testów okienek.

Dlaczego Microsoft wybrał nazwę Windows 10 2004 zamiast 2003, której w rzeczywistości się spodziewaliśmy? Firma wyjaśnia, że chce w ten sposób uniknąć zamieszania. Na przykład związanego z systemem Windows Server 2003, który debiutował kilkanaście lat temu. Choć znak wodny poglądowej wersji znika, tak nie oznacza to, że na tym koniec.

aktualizacja Windows 10 2004 20H1 Microsoft

Windows 10 2004 to duża aktualizacja funkcyjna z wieloma nowościami

Jak dobrze wiemy, Windows 10 1909 był aktualizacją serwisową. Nie pojawiło się wiele nowości i Microsoft skupił się na poprawie wydajności i niezawodności okienek. Odbyło się to właśnie kosztem nowych funkcji, których było bardzo niewiele. Dlatego też potocznie nazywa się to uaktualnienie Service Packiem. Jednak w przypadku następnej wersji będzie inaczej. Wiemy, że Windows 10 2004 wprowadzi naprawę wiele nowych funkcji i opcji. Jest na co czekać, ale na dokładny termin dostępności trochę jeszcze sobie poczekamy. Co nie zmienia faktu, że warto.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij