Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1909 coraz bliżej. Microsoft planuje podpisać build RTM

Windows 10 1909 to kolejna duża aktualizacja okienek, na której premierę cały czas czekamy. Dowiadujemy się, że Microsoft na dniach chce podpisać finalny build RTM. To oznacza, że Windows 10 19H2 wkrótce zostanie publicznie udostępniony. Jednak nie nastąpi to wcześniej niż pod koniec tego miesiąca lub w listopadzie.

Windows 10 1909 początkowo planowany był na wrzesień. Jak dobrze wiemy, Microsoft nie dotrzymał założonego terminarzu wydawniczego i premiera tego uaktualnienie jeszcze się nie odbyła. Rodzi się więc pytanie: kiedy spodziewać się tej aktualizacji dla okienek? Rąbka tajemnicy uchylił Zac Bowden, który jest bacznym obserwatorem giganta z Redmond. Twierdzi, że ma informacje związane z wersją 19H2.

Bowden przekazał, że Microsoft zamierza podpisać build RTM dla Windows 10 1909 już w przyszłym tygodniu. Jeśli tak się stanie, to oprogramowanie będzie w zasadzie gotowe do upublicznienia. Jednak nie nastąpi to od razu. Firma z pewnością będzie chciała się upewnić, że wszystko działa jak należy. Tym bardziej, że w niedalekiej przeszłości duże aktualizacje dla „dziesiątki” bywały naprawdę problematyczne.

kiedy premiera Windows 10 1909 19H2 aktualizacja Microsoft

Premiera Windows 10 1909 jeszcze w tym lub przyszłym miesiącu

Bowden dodał, że finalnej wersji Windows 10 1909 RTM dla wszystkich użytkowników powinniśmy spodziewać się najwcześniej pod koniec października. Ewentualnie Microsoft wstrzyma się z debiutem do listopada. W każdym razie, premiera tego systemu operacyjnego jest już blisko. Świadczy o tym chociażby fakt, że informacji na jego temat doszukano się w Electronic Software Download (ESDs). To oznacza, że Microsoft pomału przygotowuje się do wprowadzenia oprogramowania do Windows Update.

Przeczytaj także: Messenger triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij