Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 pozwala włączyć zaokrąglone narożniki w centrum wyszukiwania

Windows 10 1903 nie wprowadził jeszcze zmian w interfejsie, gdzie pojawią się zaokrąglone narożniki. Microsoft jednak w tej wersji okienek przemycił taką funkcję dla centrum wyszukiwania. Tam istnieje możliwość zmiany interfejsu. Możliwe, że w Windows 10 1903 poukrywano takie opcje także w innych miejscach systemu.

Windows 10 1903 jest już ogólnodostępny. Jak dobrze wiemy, Microsoft pracuje nad zmianami w interfejsie, gdzie mają pojawić się zaokrąglone narożniki. W uaktualnieniu May 2019 Update tego jeszcze nie ma. Okazuje się jednak, że w przypadku centrum wyszukiwania takie modyfikacje można włączyć.

Windows 10 1903 rzeczywiście pozwala włączyć w wyszukiwarce zaokrąglone narożniki. Jedyne co trzeba zrobić, to wprowadzić pewne modyfikacje w systemowym rejestrze. Jeśli zrobicie wszystko dobrze, to uzyskacie efekt widoczny na poniższym zrzucie ekranowym. Zobaczmy więc, jak to prawidłowo włączyć.

Windows 10 1903 zaokrąglone narożniki wyszukiwarka jak to włączyć

Tak włączysz zaokrąglone narożniki w wyszukiwarce Windows 10 1903

1. Uruchom edytor rejestru i udaj się do gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search\. Kliknij na niej prawym klawiszem myszy i z dostępnych opcji wybierz nową 32-bitową wartość DWORD.

2. Nadaj jej nazwę ImmersiveSearch i jej wartość ustaw na 1.

3. Udaj się do gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search\Flighting\ i stwórz w niej nowy klucz o nazwie Override.

4. W Override należy stworzyć nową 32-bitową wartość DWORD o nazwie ImmersiveSearchFull i jej wartość należy ustawić na 1.

5. W ostatnim kroku w tym samym miejscu tworzysz 32-bitową wartość DWORD o nazwie CenterScreenRoundedCornerRadius i jej wartość ustawiasz na 9.

6. Po ponownym uruchomieniu komputera przywitają was zmiany.

Przeczytaj także: Google Maps – triki, sztuczki i ukryte funkcje, które warto znać

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij