Udostępnij
Tweetnij

Microsoft i Intel zapowiadają wsparcie dla dotychczasowych urządzeń Huawei

Huawei przeżywa ciężki dni. Jeśli macie jednego z laptopów MateBook i zastanawiacie się nad tym, co z przyszłymi aktualizacjami, to Microsoft i Intel uspokajają. Dotychczasowe urządzenia będą miały wsparcie. To oznacza, że laptopy Huawei powinny dostawać aktualizacje do nowych wersji Windows 10 i innego oprogramowania.

Huawei został objęty zakazem handlu w maju tego roku. Wtedy Microsoft czy Intel musieli, podobnie zresztą jak Google, ograniczyć współpracę z chińską firmą. Mając jeden z laptopów z serii MateBook nie powinniście jednak się niepokoić. Dotychczasowe sprzęty mają mieć zapewnione wsparcie. Takie deklaracje złożył gigant z Redmond.

Microsoft wyjaśnia, że zakaz handlu ze strony rządu Stanów Zjednoczonych rzeczywiście sprawił, że współpraca z Huawei będzie wyglądać teraz inaczej. Jednak dotychczasowe komputery z serii MateBook mają dostawać aktualizacje. Powinny więc otrzymywać nowe wersje Windows 10 oraz pozostałe uaktualnienia. Obecna sytuacja nie powinna mieć na to wpływu.

Huawei Matebook co z aktualizacjami Windows 10 Microsoft intel czy będą aktualizacje systemu sankcje Stany Zjednoczone

Microsoft i Intel składają deklaracje tylko w związku z istniejącymi urządzeniami Huawei

Pamiętajmy, że deklaracje złożone przez Microsoft i Intela dotyczą wyłącznie istniejących sprzętów Huawei. Nadchodzących już nie. Tutaj sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Jeśli stany Zjednoczone nie zgodzą się na złagodzenie sankcji, to dostęp do Windows 10 może zostać najprościej w świecie odcięty, co trzeba mieć na uwadze. Przyszłe komputery Chińczyków musiałyby pracować pod kontrolą innego oprogramowania, które nie pochodzi z USA. Oczywiście, Huawei szykuje się na najgorszy scenariusz. Wiemy, że firma prowadzi prace nad własnym systemem operacyjnym Hongmeng OS. Bierz też pod uwagę kilka innych alternatyw.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: PCWorld

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij