Udostępnij
Tweetnij

Fluent Design z Windows 10 20H1 wprowadzi krągłości

Windows 10 20H1 to nadchodząca aktualizacja dla „dziesiątki”. Microsoft obecnie testuje zmiany obejmujące język projektowania Fluent Design. Tam pojawiają się w narożnikach okien krągłości. Możliwe więc, że wraz z nadchodzącą aktualizacją dla Windows 10 zmieni się interfejs użytkownika i zaokrąglenia zawitają tam na dobre.

Windows 10 20H1 będzie kolejną dużą aktualizacją dla okienek po wersji z numerkiem 1903. Ta ostatnia zostanie udostępniona jeszcze w maju, ale na pierwszą z wymienionych poczekamy jeszcze kilka miesięcy. Tymczasem dowiadujemy się, że Microsoft testuje krągłości dla okien. Pojawiają się one w języku Fluent Design.

Jak dobrze wiemy, Fluent Design wprowadzono do Windows 10 wraz z Fall Creators Update z 2017 roku. Wygląda na to, że język projektowania w wersji 20H1 czekają kolejne modyfikacje. Zav Bowden opublikował na Twitterze nawet zrzut ekranowy, gdzie możemy to sobie zobaczyć. Wygląda na to, że Microsoft jest na razie na wczesnym etapie planowania tych nowości. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że wkrótce usłyszymy o tym znacznie więcej i to już z oficjalnych kanałów informacyjnych.

Windows 10 20H1 Fluent Design co nowego kiedy premiera krągłości
fot.: Zac Bowden

Microsoft może ogłosić nowości dla Fluent Design z Windows 10 20H1 w trakcie BUILD

W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja BUILD, czyli wydarzenie dla deweloperów aplikacji. Będzie to najlepszy moment na ogłoszenie nowości, które obejmą język projektowania Fluent Design w nadchodzącej aktualizacji Windows 10 20H1. Oczywiście, wspomniane krągłości to z pewnością nie wszystko. Zapewne zobaczymy znacznie więcej. Tegoroczna konferencja BUILD odbędzie się w Seattle w dniach 6-8 maja.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij