Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 w wersji Home pozwolić pauzować na dłużej aktualizacje

Windows 10 1903, czyli aktualizacja 19H1, wprowadzi dla użytkowników edycji Home ciekawą nowość. Będą oni mogli pauzować dostarczane automatycznie aktualizacje do 35 dni. Tak Microsoft reaguje na problemy, które są często powodowane przez wadliwe uaktualnienia. Premiera Windows 10 1903 powinna odbyć się w kwietniu.

Windows 10 1903 zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu. Nową edycję okienek powinni docenić użytkownicy wersji Home. Wraz z uaktualnieniem 19H1 zostanie wprowadza możliwość opóźniania aktualizacji do 35 dni. W ten sposób będzie można pauzować uaktualnienia, które normalnie byłyby instalowane automatycznie.

Tak jest obecnie w edycjach Pro, Enterprise oraz dla sektora szkolnictwa. Jednak Windows 10 Home nie pozwala opóźniać aktualizacji. Jednak wraz z wydaniem uaktualnienia 1903 to w końcu się zmieni. O sprawie poinformował jeden z użytkowników serwisu Reddit, który doszukał się takiej opcji po wykonaniu czystej instalacji systemu z obrazu w wersji z numerkiem 18356.

Windows 10 1903 Home opóźnianie aktualizacji z Windows Update pauzowanie kiedy premiera

To zmiana, która na pewno cieszy. Prawda jest taka, że Microsoftowi często zdarza się dostarczać wadliwe aktualizacje, które powodują różne problemy. Użytkownicy Windows 10 nie mogli do tej pory skutecznie się przed nimi bronić. Wraz z premierą uaktualnienia 1903 to w końcu ulegnie zmianie.

Premiera Windows 10 1903 w kwietniu

Microsoft już pomału finalizuje prace nad Windows 10 1903. To już siódma duża aktualizacja dla „dziesiątki”, której premiera powinna odbyć się w przyszłym miesiącu. Pozostaje wierzyć, że nie dojdzie do takich problemów, które wystąpiły przy okazji wydania October 2018 Update. Jak dobrze pamiętamy, było to dosyć psotliwe uaktualnienie.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij