Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1809 będzie teraz wdrażany automatycznie

Windows 10 1809, czyli October 2018 Update, przechodzi w ostatni etap dystrybucji. Microsoft w tym tygodniu rozpoczął automatyczne wdrażanie systemu poprzez usługę Windows Update. To oznacza, że ostatnia edycja okienek będzie teraz instalowana na komputerach automatycznie. Do tej pory tak nie było, bo trzeba było wyrazić zgodę.

Windows 10 1809 został ponownie udostępniony w listopadzie. W zeszłym miesiącu Microsoft sprawił, że October 2018 Update stał się ogólnie dostępny. To oznaczało nic innego, jak dostępność październikowej aktualizacji dla wszystkich, którzy ręcznie sprawdzili dostępność uaktualnień w Windows Update. Teraz system wchodzi w ostatni etap dystrybucji.

Windows 10 1809 od teraz będzie instalowany automatycznie. To oznacza, że użytkownik nie będzie musiał udać się do sekcji odpowiedzialniej za automatyczne aktualizowanie i sprawdzenie dostępności nowych patchy. Oprogramowanie zostanie pobrane samodzielnie. Potem będzie próbowało się zainstalować.

Windows 10 1809 ze słabym przyjęciem

Windows 10 1809 do niedawna miał bardzo słaby, co by nie rzec, że wręcz fatalny udział. W grudniu nie było to nawet 7% komputerów pracujących pod kontrolą „dziesiątki”. Jednak teraz to powinno ulegać poprawie. System będzie już instalowany automatycznie i każdego dnia jego udział w zasadzie będzie tylko rosnąć.

Microsoft w specjalnym artykule (klik) przestrzega jednak, że na pewnych komputerach nadal istnieje tak zwana blokada dla Windows 10 1809. Są to specyficzne problemy, gdzie system nie będzie instalowany automatycznie do momentu wprowadzenia rozwiązań błędów. Artykuł ten co jakiś czas jest aktualizowany i jeśli jakiś z tych problemów dotyczy także was, to pewnie warto tam co jakiś czas zaglądać.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: WindowsCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij