Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 19H1 wprowadzi kaomoji

Microsoft wciąż testuje Windows 10 19H1. Teraz udostępnił nowy build systemu, gdzie pojawiło się sporo nowości. Pojawią się one w stałej wersji wraz z poprawką 19H1, która zadebiutuje w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Nowości obejmują między innymi skróty do kaomoji, funkcję Windows Sandbox czy zmiany w interfejsie Fluent Design.

Microsoft ułatwia wysyłanie kaomoji (╯ ° □ °) ╯czy ( ┻━┻ ) z komputera z systemem Windows 10 19H1 do znajomych lub współpracowników. W nowej wersji testowej systemu z numerem 18305 firma dodała znaki twarzy kaomoji, które są dostępne za pośrednictwem tego samego istniejącego już skrótu do emoji. Funkcja będzie również zawierała szybki dostęp do ema i innych symboli. Jeśli jesteś pisarzem, już wiesz, jak trudno jest zapamiętać kody klawiszy alt dla takich sekwencji znaków, więc to z pewnością uprości funkcjonowanie. Microsoft planuje wprowadzić to z aktualizacją, która ma nadejść w marcu lub kwietniu 2019 roku.

Wraz z dodatkami kaomoji, Microsoft testuje również nowy uproszczony układ startowy. Jest on przeznaczony dla nowych urządzeń, nowych kont lub czystych instalacji systemu operacyjnego i obejmuje pojedynczą kolumnę wstępnie zainstalowanych aplikacji. Microsoft aktualizuje również wygląd funkcji schowka, czyniąc jego interfejs bardziej zwartym.

Microsoft rozpoczyna również testowanie nowej funkcji Windows Sandbox. Jest to nowy sposób na uruchamianie niezaufanych plików .exe bez konieczności uruchamiania maszyny wirtualnej. Firma Microsoft opracowała prosty sposób, aby każdy, kto korzysta z systemu Windows 10, uruchamiał aplikacje w odizolowanym środowisku graficznym, a po zakończeniu działania aplikacji w tym trybie cała piaskownica zostanie usunięta. Testerzy systemu mogą te opcje wypróbować już teraz.

Microsoft wprowadzi w Windows 10 19H1 także inne zmiany

Microsoft wprowadza także więcej cieni w interfejsie Fluent Design i dostosowuje stronę głównych ustawień, aby uwzględnić często używane opcje. Ustawienia mają teraz nagłówek, który zawiera szybki dostęp do witryny Windows Update i informacji o koncie. Inne, mniejsze usprawnienia obejmują nową opcję dat dla Eksploratora Plików i możliwość ustawienia domyślnej karty menedżera zadań. Pojawiła się też nowa aplikacja dla pakietu Office. Ma ona być miejscem, gdzie uruchomimy aplikacje z tego pakietu i wyświetlimy nowe dokumenty.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło: PCWorld

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij