Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 zostanie pozbawiony funkcji My People

Windows 10 wciąż się zmienia. Okazuje się, że wkrótce jednak Microsoft może jednak usunąć jedną z opcji dostępną na pasku. Jest nią funkcja Ludzie. Do tej pory jednak mało osób z niej korzystało. Funkcja będzie powoli usuwana, nie zniknie od razu. Nie będą jednak do niej dodawane nowe opcje czy aktualizacje. W Windows 10 19H1 powinna jednak ciągle być.

Microsoft bardzo się postarał o to, aby dostosować najnowszą aktualizację do Windows 10 w taki sposób, by mogło na niej skorzystać wielu użytkowników. Okazuje się jednak, że wkrótce zniknie z niego opcja Ludzie. Serwis Albacore poinformował o tym na Twitterze.

Serwis donosi, że wkrótce taka opcja będzie powolnymi krokami usuwana z paska. Co ciekawe, Microsoft nie ma zamiaru robić tego szybko. Funkcja będzie nadal dostarczana z systemem operacyjnym, ale nowe opcje nie zostaną do niej dodane. Ostatecznie zostaną najzwyczajniej w świecie usunięte. Oznacza to, że gdy system Windows 10 19H1 zostanie wdrożony na wiosnę, powinien nadal mieć pasek, ale już nierozwijany.

windows 10 19H1 microsoft ludzie My People

Windows 10 19H1 nie usunie opcji My People

Pasek Ludzie, znany również jako My People, między innymi zbiera kontakty użytkownika i zapewnia skróty do aplikacji do przesyłania wiadomości. Największym problemem jest to, że większość usług tego nie obsługuje. W przypadku większości kontaktów zobaczysz tylko opcję połączenia poprzez Skype i link do e-maila. Chociaż Microsoft oficjalnie nie wypowiedział się na temat tej plotki, nie powinno to być zaskoczeniem. Wydaje się, że nie jest to najpopularniejsza funkcja w systemie Windows 10, a większość prawdopodobnie nigdy nie zda sobie sprawy, że jej nie ma.

Windows 10 19H1 to nadchodząca, duża aktualizacja dla „dziesiątki”. Według raportu Aggiornamenti Lumia, następna aktualizacja funkcji systemu będzie również zawierała nową aplikację systemową. Będzie ona przeznaczona do odbierania i wykonywania połączeń poprzez naszego laptopa czy komputer stacjonarny. Aplikacja jest podobna do Twój telefon, co pozwala również na wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych oraz interakcję ze zdjęciami z galerii.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło: Albacore

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij