Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1809 zablokowany dla użytkowników Apple z powodu problemów z iCloud

Windows 10 1809 jest już ponownie dostępny, ale użytkownicy sprzętów Apple mogą mieć problemy z instalacją. Po prostu, Microsoft zablokował dostępność October 2018 Update na komputerach, gdzie jest iCloud dla Windows. Występują problemy z aplikacją. Dlatego uaktualnienie z numerem 1809 dla takich maszyn na razie wstrzymano.

Windows 10 1809 to aktualizacja, którą Microsoft z pewnością zapamięta. Wycofano ją niedługo po premierze. Od kilku dni system jest ponownie dostępny. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich użytkowników. Właściciele sprzętów Apple mogą napotkać problemy. Wszystko przez feralną aplikację dla iCloud.

iCloud dla Windows z numerkiem 7.7.0.27 zawiera błąd, który objawia się brakiem zgodności. Dlatego Microsoft zdecydował się zablokować instalację Windows 10 1809 na komputerach, gdzie ta aplikacja występuje. Teraz wszystko w rękach Apple, które powinno nanieść odpowiednią poprawkę. Wtedy dostępność październikowej aktualizacji zostanie ponownie odblokowana. Ponadto próba instalacji aplikacji iCloud na maszynach, gdzie już jest October 2018 Update, spowoduje, że zostanie wyświetlony błąd widoczny niżej.

Apple iCloud dla WIndows 1809 October 2018 Update problemy błąd instalacja

Windows 10 1809 zablokowany nie tylko dla użytkowników iCloud

Microsoft niedługo po ponownym udostępnieniu Windows 10 1809 opublikował artykuł bazy wiedzy, gdzie opisał trzy istniejące problemy w oprogramowaniu. Gigant z Redmond zdecydował się zablokować dostępność październikowej aktualizacji także na maszynach z układami GPU Radeon HD2000 oraz HD4000. To samo dotyczy komputerów, gdzie znajduje się oprogramowanie OfficeScan i Worry-Free Business Security od firmy Trend Micro. Trzeci znany błąd związany jest z dyskami sieciowymi.

Microsoft nie miał szczęścia wraz z October 2018 Update. Aktualizacja okazała się być bardzo psotliwa. Firma jednak obiecała, że zamierza skupić się mocniej na jakości własnego oprogramowania. Pozostaje wierzyć, że z tych deklaracji uda się jej wywiązać.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij