Udostępnij
Tweetnij

Problemy z instalacją Windows 10 October Update? To może być wina sterowników Intela

Windows 10 October 2018 Update został udostępniony w tym tygodniu, ale nie obyło się bez błędów. Wybrani użytkownicy maszyn z układami Intela skarżą się na problemy przy próbie instalacji. Po prostu, Windows 10 October 2018 Update odmawia posłuszeństwa. Winne są starsze sterowniki graficzne, ale Intel udostępnił już nowe.

Windows 10 October 2018 Update jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Microsoft rozpoczął proces aktualizacji, ale okazuje się, że występują problemy. Dotyczą one wybranych komputerów z układami firmy Intel. Okazuje się jednak, że można sobie z tym poradzić. Wadliwe są starsze sterowniki, ale udostępnione już nowe, które problemy rozwiązują.

W trakcie ręcznej instalacji Windows 10 October 2018 Update z użyciem narzędzia Media Creation Tool możecie napotkać błąd, który widzicie poniżej. Tu widać, że problematyczny jest sterownik Intel Audio Display (intcdaud.sys). Nowe sterowniki, które można już pobierać, problemy rozwiązują. Co należy zrobić?

Problemy z instalacją Windows 10 October 2018 Update sterowniki Intel co zrobić

Problemy z instalacją Windows 10 October 2018 Update można rozwiązać nowymi sterownikami Intela

Intel opublikował już oświadczenie i stwierdził, że problemy dotyczą sterowników oznaczonych numerami od 10.25.0.3 do 10.25.0. Dlatego trzeba sięgnąć po te uaktualnione. Poprawka znajduje się w driverze oznaczonym numerem 10.25.0.10, który umieszczono w zestawie Intel Graphics Driver 24.20.100.6286 i nowszych.

Chcąc pobrać najnowsze sterowniki Intela musicie udać się na tę stronę. Tu znajdziecie aktualne drivery, które należy zainstalować. Dopiero po tym powinniście rozpocząć instalację aktualizacji Windows 10 October 2018 Update. Problemy powinny zniknąć. W przeciwnym wypadku możliwość instalacji nowej, dużej aktualizacji dla okienek będzie dla was zablokowana.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

źródło: TechDows

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij