Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 October 2018 Update – być może znamy dokładną datę premiery

Windows 10 October 2018 Update, czyli aktualizacja Redstone 5, osiągnęła już status RTM. Obecnie czekamy na debiut nowych okienek i możliwe, że już wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się premiera. Sugerują to pewne pliki XML z Windows 10 October 2018 Update. Tam pojawiają się informacje o statusie RTM oraz konkretna data.

Windows 10 October 2018 Update jest już w zasadzie gotowy. Microsoft wybrał na build RTM kompilację z numerem 17763, o czym wspominaliśmy wam kilka dni temu. Obecnie ta przepuszczana jest przez pierścienie niejawnego programu testów. Teraz pozostaje odpowiedź na pytanie: kiedy premiera dla wszystkich? Prawdopodobnie już w bardzo krótkim czasie.

Wiele wskazuje na to, że kompilacja z numerem 17763 rzeczywiście jest finalną wersją dla Windows 10 October 2018 Update. Potwierdza to coraz więcej informacji znalezionych także w kodzie oprogramowania. Co jednak najciekawsze, w jednym z plików XML doszukano się także konkretnej daty. To zapisek w postaci 20181002 RS5 RTM WU. Co to oznacza?

Windows 10 October 2018 Update Redstone 5 kiedy premiera nowego systemu RTM

Windows 10 October 2018 Update już na początku października

Wygląda na to, że jest to skrót od słów Redstone 5 RTM Windows Update. Sama data to 2 października tego roku. Jak dobrze wiemy, tego dnia Microsoft organizuje specjalną konferencję w Nowym Jorku, gdzie pochwali się nowymi Surface’ami. Wygląda też na to, że po wydarzeniu zwolni oprogramowanie w usłudze do automatycznych aktualizacji. Choć jedno jest pewne. Wszyscy od razu go nie otrzymają.

Windows 10 October 2018 Update będzie udostępniany falami. Jak to zwykle bywa w przypadku dużych aktualizacji dla „dziesiątki”. Najpierw Microsoft udostępni ją na nowsze komputery, a potem także na inne urządzenia. Pełny rollout oprogramowania potrwa zapewne kilka tygodni. Oczywiście, chętni użytkownicy okienek będą zawsze mogli zainstalować system ręcznie.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij