Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 October 2018 Update coraz bliżej. Najnowszy build Redstone 5 bez błędów

Windows 10 October 2018 Update, czyli aktualizacja Redstone 5, jest już naprawdę blisko. Microsoft udostępnił w tym tygodniu testerom nowy build Windows 10 1809. Co ciekawe, kompilacja z numerkiem 17760 nie zawiera już znanych błędów. To przybliża October 2018 Update do premiery dla wszystkich użytkowników.

Windows 10 October 2018 Update (czyli Windows 10 1809), bo tak Microsoft nazwał uaktualnienie Redstone 5, co już potwierdzono, jest blisko. Premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu. Dokładną datę być może poznamy na początku października, bo wtedy firma organizuje specjalną konferencję. Tymczasem Insiderzy dostali w tym tygodniu kompilację z numerkiem 17760. Co najciekawsze, w tej nie ma już znanych błędów. Czyżby był to build RTM?

Na razie nie wiemy, czy Windows 10 build 17760 został wybrany na finalną wersję RTM dla October 2018 Update. Jeśli Microsoft się na to zdecydował, to wkrótce przepuści to wydanie okienek przez wszystkie pierścienie aktualizacji w programie Insiderów. Po szybkim pojawi się w wolnym, a potem przedprodukcyjnym. To istotne, bo gigant z Redmond musi mieć pewność, że w oprogramowaniu nie ma poważnych błędów.

Windows 10 October 2018 Update Redstone 5 kiedy premiera Windows 10 1809 dla wszystkich Microsoft na IFA 2018

Windows 10 October 2018 Update nie może powtórzyć błędów poprzedniej aktualizacji

Microsoft miał spore problemy w trakcie finalizowania prac nad poprzednią aktualizacją dla Windows 10, czyli April 2018 Update. Finalny build RTM okazał się być wadliwy i trzeba było kompilować kolejny. Ten potem został udostępniony, ale system zawierał naprawdę dużo błędów i okazał być się mocno problematyczny. Dlatego w przypadku aktualizacji Redstone 5 firma zapewne będzie chciała się bardziej przyłożyć.

Już wkrótce dowiemy się, jaki będzie finalny build RTM dla Windows 10 October 2018 Update. Aktualizacja Redstone 5 zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu, czyli dopiero za kilka tygodni. Nowości będzie sporo, a tymczasem część Insiderów testuje już poglądowe wersje 19H1. To kolejne duże uaktualnienie, które zostanie udostępnione dla wszystkich dopiero wiosną 2019 roku.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z sierpnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij