Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Store z nowymi zmianami na urządzeniach z Windows 10

Microsoft wciąż usprawnia swoje aplikacje. Tym razem jednak dodaje nowe funkcje do Microsoft Store na urządzeniach z zainstalowanym systemem Windows 10. Nowy projekt już zaczyna być powoli wdrażany, ale okazuje się, że czeka nas o wiele więcej zmian, niż się spodziewaliśmy. Na liście jest między innymi dodanie paska menu na górę aplikacji.

Microsoft wprowadził ostatnio pewne ulepszenia do sklepu Microsoft Store na urządzeniach z systemem Windows 10. W ubiegłym miesiącu rozpoczęto wdrażanie nowego projektu. W ciągu ostatnich kilku tygodni firma zaczęła testować takie funkcje, jak koszyk i lista życzeń. Wygląda jednak na to, że zbliżają się kolejne zmiany.

W raporcie WindowsCentral wspomniano o kilku poprawkach, ale największym z nich jest dodanie paska menu u góry aplikacji. W tej chwili kategorie wyświetlane w górnej części okna aplikacji są statyczne, co oznacza, że wszystkie te same opcje są dostępne podczas nawigacji w sklepie. Zbliżająca się aktualizacja sprawi, że te linki zmienią się podczas nawigacji w głównych kategoriach. Przykładem będzie sekcja „Urządzenia”. Pojawi się tam seria podsekcji, takich jak Surface, gry na PC i inne.

Microsoft Store Windows 10 zmiany nowe funkcje

Microsoft Store w Windows 10 z opcją subskrypcji usług bez konieczności odwiedzania konta

Microsoft dodaje także możliwość zarządzania subskrypcjami z poziomu aplikacji sklepu na Windows 10. Dzięki temu można subskrybować usługi Office 365, Xbox Game Pass i inne oparte na subskrypcji bezpośrednio z aplikacji. Użytkownik w ten sposób nie musi odwiedzać strony konta Microsoft.

Microsoft Store Windows 10 zmiany nowe funkcje

Inne zmiany obejmują nieznacznie zmodyfikowane menu dla profilu użytkownika w aplikacji. Poza tym wprowadzono możliwość przypięcia strony Moja biblioteka do menu startowego oraz nową stronę zawierającą listę wszystkich działów w sklepie. Ostatnia zmiana powinna ułatwić użytkownikowi przeglądanie wszystkich rodzajów treści dostępnych na pierwszy rzut oka.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lipca

Źródło: WindowsCentral

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij