Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 wykorzysta uczenie maszynowe. Nie będzie uruchamiać się ponownie w trakcie pracy

Windows 10 wchodzi w kolejny etap testów. Microsoft rozpoczął z członkami programu Insider program pilotażowy aktualizacji Redstone 6. W tej zaimplementowano uczenie maszynowe dla usługi Windows Update. W ten sposób system ma wybierać najbardziej dogodny moment na ponownie uruchomienie komputera w celu instalacji aktualizacji.

Windows 10 jakiś czas temu dostał nowe opcje, jak funkcję drzemki, które miały na celu uniemożliwić ponowne uruchamianie komputera w niedogodnych momentach, co jest zmorą okienek. W rzeczywistości nadal jednak dochodzi do sytuacji, gdy maszyna uruchamia się w trakcie pracy. Wynika to z faktu, że Windows Update chce dokończyć instalację aktualizacji oprogramowania. Wraz z Redstone 6 to powinno ulec zmianie. Dzięki wprowadzeniu uczenia maszynowego.

Microsoft wczoraj udostępnił członkom programu Insider, którzy wybrali opcję Skip Ahead, pierwszą poglądową kompilację Windows 10 z gałęzi Redstone 6. To build z numerkiem 18204, czyli wyższym do tego, który gigant z Redmond niedawno skompilował na własne potrzeby. W systemie zaimplementowano uczenie maszynowe, które ma na celu dobierać najdogodniejszy moment na ponowne uruchomienie komputera w celu ukończenia procesu instalacji aktualizacji.

Dona Sarkar, która jest obecną szefową niejawnego programu testów Windows 10, przekazała, że firma testuje to rozwiązanie wewnętrznie już od jakiegoś czasu. Okazało się, że efekty są bardzo zadowalające. Dlatego Microsoft zdecydował się na publiczne beta testy tej funkcji. Oczywiście, w celu zebrania opinii od Insiderów. Ci, gdy zauważą, że komputer jednak uruchamia się ponownie w złym momencie, będą mogli to zgłosić.

Microsoft twierdzi, że Windows 10 z opcją uczenia maszynowego ma dokładnie wiedzieć, kiedy wybrać moment na ponowne uruchomienie. Funkcja ma nawet rozpoznawać te chwile, gdy odchodzicie od komputera tylko na chwilę. Ot, chociażby w celu zrobienia sobie kawy. Robi wrażenie.

Redstone 6 dla Windows 10 dopiero w przyszłym roku

Aktualizacja Redstone 6 nie zostanie udostępniona w tym roku, a dopiero wiosną przyszłego. Jesienią Microsoft udostępni Redstone 5, nad którym prace są już pomału finalizowane. Nie wiadomo jednak, czy firma będzie czekać z wdrożeniem uczenia maszynowego do Windows Update do momentu premiery Redstone 6. Możliwe, że nie i wprowadzi funkcję u wszystkich użytkowników szybciej.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

źródło: Microsoft

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij