Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Redstone 6 w przygotowaniu. Microsoft ma pierwszy build

Redstone 6 to siódma duża aktualizacja dla Windows 10, która już jest w przygotowaniu. Pomimo tego, że Microsoft jeszcze nie sfinalizował prac nad Redstone 5, które powinno trafić do wszystkich jesienią pod nazwą Windows 10 October 2018 Update. Gigant z Redmond ma już pierwszy build z gałęzi Redstone 6. Kompilacja ma numer 10.0.18200.1000.

Redstone 6 to duża aktualizacja dla Windows 10, która zostanie udostępniona w przyszłym roku. Gigant z Redmond obecnie stara się zakończyć prace nad Redstone 5. To szóste duże uaktualnienie dla nowych okienek, które powinno zostać wydane w październiku pod nazwą October 2018 Update. Co jednak ciekawe, gigant z Redmond ma już pierwszy build z następnej aktualizacji.

Buildfeed dostrzegło, że Microsoft skompilował build Windows 10 z numerkiem 10.0.18200.1000. To pierwsza kompilacja z gałęzi Redstone 6. Jeśli jesteście Insiderami i myślicie, że na dniach otrzymacie to oprogramowanie, to tak niestety nie będzie. Na to trochę sobie poczekamy.

Windows 10 Redstone 6 kiedy premiera Redstone 5

Microsoft stworzył kompilację z numerem 10.0.18200.1000 na własne potrzeby. Oczywiście, Insiderzy jeszcze w tym roku dostaną pierwsze, poglądowe kompilacje z gałęzi Redstone 6. Nastąpi to jednak bliżej ukończenia prac nad RS5. Wtedy pojawi się w programie niejawnych testów Windows 10 opcja Skip Ahead, która obecnie została usunięta. Wtedy testerzy będą mogli dokonać przeskoku na RS6.

Windows 10 Redstone 6 dla wszystkich dopiero wiosną

Microsoft udostępni aktualizację Redstone 6 dla wszystkich użytkowników systemu Windows 10 dopiero na wiosnę przyszłego roku. Na razie jeszcze nie wiadomo, jakie nowości planowane są dla tej wersji okienek. Możemy się domyślać, że pojawi się Sets. To rozwiązanie, które testowano niedawno w RS5, ale potem je usunięto. W ten sposób z aplikacjami można pracować na kartach. Zupełnie, jak z przeglądarką internetową.

Na więcej informacji o Redstone 6 jeszcze sobie poczekamy. Tworzenie kompilacji na wewnętrzne potrzeby daje nam jednak do zrozumienia, że Microsoft zaczyna pomału prace nad tym systemem. W ciągu kilku najbliższych tygodni pierwsze kompilacje z gałęzi RS6 powinny zacząć pojawiać się na komputerach Insiderów. Cierpliwości.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij