Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 dostaje odświeżony Microsoft Store

Microsoft Store z Windows 10 doczekał się dużego odświeżenia. Gigant z Redmond rozpoczął wdrażanie nowego sklepu, gdzie odświeżono widok dla poszczególnych aplikacji. Zmiany zdecydowanie mogą się podobać. Ponadto Microsoft Store dostał także wyczekiwaną funkcję. To możliwość zdalnego instalowania aplikacji na komputerach z Windows 10.

Microsoft Store jest obecnie odświeżany. Gigant z Redmond w końcu zdecydował się na odświeżenie widoku z opisami poszczególnych aplikacji. Pojawiła się także nowa funkcja. To możliwość zdalnego instalowania aplikacji na PC, które wcześniej dostępne było w ramach testów. Nowy sklep dla Windows 10 jest już wprowadzany, ale nie widzą go wszyscy. U mnie zmian na razie nie ma, ale zobaczmy to sobie na rzutach ekranowych z serwisu źródłowego.

nowy Microsoft Store z Windows 10

Poniżej widzimy, że nowy Microsoft Store wprowadza odświeżony widok dla opisów aplikacji. Z pewnością wyróżnia się zdjęcia nagłówka, które ma postać dużej grafiki umieszczonej w górnej części okna. Wygląda to naprawdę dużo lepiej niż dotychczas. Tutaj warto jednak dodać, że czasem, zamiast zdjęcia, zostanie wyświetlone wideo dołączone do opisu aplikacji czy gry.

Microsoft Store w końcu pozwala na zdalną instalację aplikacji na PC z Windows 10

Jak dobrze wiemy, Microsoft Store od dawna pozwala na zdalne instalowanie aplikacji. Niestety, nie było to możliwe na komputerach z Windows 10, a jedynie na smartfonach. Teraz to w końcu uległo zmianie. Pojawia się dodatkowa kontrolka, która pozwala na zdalną instalację aplikacji czy gry na PC.

Możliwość zdalnej instalacji aplikacji na PC część użytkowników Windows 10 otrzymało już wcześniej. U wybranych osób taka opcja pojawiła się w Microsoft Store w zeszłym miesiącu. Teraz jednak jest wdrażana na pełną skalę. Zmodyfikowano również widoczność recenzji.

nowy Microsoft Store z Windows 10

Nowy Microsoft Store domyślnie nie wyświetla recenzji w opisach aplikacji. Te przeniesiono do osobnej karty, która znajduje się obok wymagań systemowych. Pojawiły się także niewielkie zmiany związane z elementami Fluent Design.

Microsoft już wdraża nowy sklep z Windows 10. Na razie jednak nie jest on widoczny u wszystkich. Z czasem jednak powinien pojawić się u każdego użytkownika okienek. To pewnie kwestia kilku najbliższych dni.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

źródło: Neowin

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij