Udostępnij
Tweetnij

Udostępnianie w pobliżu z Windows 10 trafi na iPhone’y i Androida

Microsoft ma wiele planów odnośnie synchronizacji systemu Windows 10 z dwiema największymi platformami mobilnymi na świecie – iOS na smartfonach iPhone i Android. Jednym z kroków będzie umożliwienie użytkownikom tych systemów na udostępnianie plików w ramach nowej funkcji. Opcja została dodana w Windows 10 April 2018 Update.

Windows 10 zyskał wiele nowości wraz z April 2018 Update. Jedną z nich jest funkcja udostępniania w pobliżu. Wydaje się również, że jest ona częścią strategii firmy Microsoft zmierzającej do zsynchronizowania desktopów z urządzeniami z systemami Android i iOS na iPhone’a.

Podczas niedawnej sesji na konferencji deweloperskiej Build, Microsoft potwierdził, że udostępnianie w pobliżu stanie się dostępne także dla systemów Android i iOS. Ma to umożliwić użytkownikom smartfonów iPhone i innych telefonów wysyłanie plików i linków do swoich komputerów z systemem Windows 10 w łatwy sposób. Funkcja ta pozwala na wysyłanie zawartości do innych urządzeń z systemem Microsoftu za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. Powoduje, że proces jest w pełni automatyczny. Po prawej stronie wyświetlana jest informacja, która prosi o autoryzację procesu.

Windows 10 April 2018 Update udostępnianie w pobliżu Android iOS iPhone

Microsoft chce synchronizować Windows 10 z iOS na smartfony iPhone i Android, ale Apple ma już własny plan

Apple, jak mówią najnowsze informacje, ma udostępniać podobną funkcjonalność w aplikacji Pliki. Nie wiadomo jednak, jak będzie ona dokładnie działała. Firma z Cupertino słynie z tego, że jest bardzo zamknięta i nakłada mnóstwo ograniczeń. Mówi się, że Apple planuje nową wersję Plików, wbudowanego menedżera plików iOS. Istnieje szansa, że ta aktualizacja umożliwi firmie Microsoft udostępnianie wspomnianej funkcji także na smartfonach iPhone.

Microsoft chce jak najszybciej doprowadzić system Windows 10 do synchronizacji z dwiema najpopularniejszymi platformami mobilnymi na świecie. Niedawno firma potwierdziła, że jednym z jej priorytetów jest wsparcie dla systemu iMessage w systemie Windowsie 10. Wyjaśniła, że chce współpracować z firmą Apple w tym zakresie. Firma z Cupertino jednak nie skomentowała tego projektu.

Zobacz również: Wiosenna aktualizacja nie ma pewnych funkcji. Jakich?

Źródło: MSPowerUser

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij