Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 April 2018 Update uaktualniony do wersji 17134.5

Windows 10 April 2018 Update to wiosenna aktualizacja dla „dziesiątki”, która publiczną premierę ma już w poniedziałek. System wtedy zostanie udostępniony dla wszystkich. Tymczasem Microsoft uaktualnił systemy Windows 10 Spring Creators Update Insiderów. Udostępniono uaktualnienie, które podniosło numer wydania do 17134.5.

Windows 10 April 2018 Update ogłoszono oficjalnie wczoraj. Microsoft planuje zdążyć udostępnić wiosenną aktualizację dla „dziesiątki” jeszcze do końca kwietnia, choć mogło dojść do opóźnień. Dlatego system ma zostać wydany już w ten poniedziałek. Wiemy, że finalną kompilacją dla aktualizacji Redstone 4 jest build z numerem 17134. Microsoft skompilował go po tym, jak wykluczono z wersji RTM build z numerem 17133. Tam zlokalizowano poważny błąd. Tymczasem Insiderzy dostali nową wersję aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update.

Windows 10 April 2018 Update na komputerach Insiderów ma aktualnie numer 17134.5. Microsoft udostępnił im pomniejszą aktualizację z numerem KB4135051. Ta zawiera pewne poprawki i jest dostępna we wszystkich trzech pierścieniach programu Insider (szybkim i wolnym pierścieniu oraz w kanale Release Preview). Finalny Redstone 4 został udostępniony we wszystkich kanałach aktualizacji już wcześniej.

Windows 10 April 2018 Update

Windows 10 April 2018 Update zawierał pomniejszy błąd, który w zasadzie nie był poważny. Ten objawiał się zamykaniem sekcji Ustawienia w trakcie wyboru jednej z dostępnych opcji. Problem ten pewnie rozwiązano wraz z aktualizacją do wersji 17134.5. Zapewne w poniedziałek uaktualnienie właśnie z takim numerem zostanie udostępnione dla wszystkich użytkowników „dziesiątki”.

Windows 10 April 2018 Update wprowadzi wiele nowości

Windows 10 April 2018 Update to bardzo duża aktualizacja okienek. To już piątego tego typu uaktualnienie dla „dziesiątki”, które udostępnia Microsoft. System wprowadzi liczne udoskonalenia i nowości. Pojawi się długo wyczekiwana funkcja Timeline czy Focus Assist. Następnie mamy sporo usprawnień w przeglądarce Microsoft Edge czy obsłudze głosowej. Poniżej znajdziecie filmy, gdzie gigant z Redmond omawia najważniejsze nowości.

Warto mieć na uwadze, że Windows 10 April 2018 Update w poniedziałek nie pojawi się u wszystkich w usłudze do automatycznych aktualizacji. W pierwszej kolejności Redstone 4 trafi na nowsze komputery. Dopiero z czasem będzie udostępniany na kolejne typy zgodnych sprzętów, ale pełny rollout trochę potrwa. Na pocieszenie pozostaje fakt, że na pewno Spring Creators Update będzie można zainstalować także ręcznie. Podobnie było w przypadku FCU i wcześniejszych wersji.

źródło: Twitter, Microsoft

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij