Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 April 2018 Update (Spring Creators Update) dla wszystkich w poniedziałek

Windows 10 April 2018 Update to aktualizacja, którą wcześniej znaliśmy pod nazwą Windows 10 Spring Creators Update. Dziś dowiadujemy się, że Microsoft jednak nie opóźnił jej do maja. Premiera dla wszystkich użytkowników „dziesiątki” została zaplanowana na poniedziałek. To oznacza, że uda się dotrzymać kwietniowego terminarzu.

Windows 10 April 2018 Update to piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”. Początkowo powstawała pod nazwą Redstone 4 i sądziliśmy, że zostanie wydana jako Windows 10 Spring Creators Update. Nazwę z czasem jednak zmieniono. Premiera uaktualnienia w tym miesiącu stała pod znakiem zapytania. Na szczęście, Microsoft dotrzyma poniekąd terminarzu, bo system zostanie publicznie udostępniony w ten poniedziałek, czyli w ostatni dzień tego miesiąca!

Microsoft ogłosił dziś, że Windows 10 April 2018 Update zostanie udostępniony dla wszystkich dokładnie w najbliższy poniedziałek. Oczywiście, uaktualnienie pojawi się w usłudze WindowsUpdate, ale nie u wszystkich będzie dostępne od razu. Proces wdrażania tego typu aktualizacji przebiega etapami i trwa 2-3 miesiące. W przypadku Spring Creators Update na pewno nie będzie inaczej. W pierwszej kolejności uaktualnienie będzie można pobrać na nowszych komputerach. Z czasem, pewnie po kilku tygodniach, oprogramowanie będzie udostępniane na pozostałe zgodne sprzęty. Uaktualnienie trafi także na konsole Xbox One.

Windows 10 April 2018 Update powstawał w mękach

Windows 10 April 2018 Update okazał się być dosyć pechową aktualizacją. Początkowo Microsoft planował wydać publicznie Redstone 4 wcześniej w tym miesiącu. Już w marcu wybrano finalny build RTM z numerem 17133. Potem udostępniono go Insiderom. Niestety, finalna kompilacja okazała się być pechowa i zidentyfikowano w niej poważny błąd.

Windows 10 April Update kwietniowa aktualizacja Redstone 4
Windows 10 April 2018 Update pod taką nazwą pojawił się wcześniej u Insiderów w przeglądarce Edge

Problemy, które wykryto w kompilacji z numerem 17133 sprawiły, że Microsoft wykluczył ten build z finalnej wersji RTM dla Windows 10 April 2018 Update. Następnie skompilowano nowy i ten znowu przepuszczono przez wszystkie pierścienie niejawnego programu testów okienek. Większych błędów nie znaleziono i dlatego kompilacja z numerem 17134 może zostać oddana w ręce wszystkich użytkowników „dziesiątki”.

Windows 10 April 2018 Update to duża aktualizacja, ale w drodze jest już kolejna. Ta następna ukrywa się pod nazwą kodową Redstone 5. Część Insiderów już testuje poglądowe kompilacje z tej gałęzi. Niestety, na premierę dla wszystkich w tym przypadku poczekamy do jesieni.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: The Verge

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij