Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update (April Update) dopiero w maju?

Windows 10 Spring Creators Update, czyli April Update to być może rzeczywiście kwietniowa aktualizacja dla „dziesiątki”. Co jednak ciekawe, jej debiut może odbyć się dopiero w przyszłym miesiącu. Podobno Microsoft planuje udostępnić Windows 10 April Update dopiero w maju, co sugerują przecieki wprost z Chin.

Windows 10 Spring Creators Update to piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”, która okazała się być pechowa. Microsoft cały czas nie zdążył udostępnić publicznie April Update, bo prawdopodobnie tak nazwano nowe uaktualnienie. Jakby tego było mało, to gigant z Redmond nabrał wody w usta i milczy oficjalnie w kwestii dostępności Redstone 4 dla wszystkich użytkowników. Wiadomo tylko, że premiera jest blisko i nic ponadto.

Windows 10 April Update być może jednak nie zostanie wydany w tym miesiącu. W zasadzie Microsoft ma na to już tylko kilka dni, a więc niewiele czasu. Kto wie, czy debiut nie został przesunięty na kolejny Patch Tuesday, a ten wypada dokładnie 8 maja. Zdają się to potwierdzać nowe przecieki, które pojawiły się na łamach azjatyckich mediów. Tam co prawda wspomina się o 9 maja, ale to najpewniej wynika z różnic czasowych.

Windows 10 Spring Creators Update Windows 10 April Update

Windows 10 Spring Creators Update to April Update, ale wydany w maju?

Jeśli Microsoft rzeczywiście zdecydował się nazwać Windows 10 Spring Creators Update jako April Update, a planuje debiut w maju, to brzmi to trochę bez sensu, prawda? Z drugiej strony, pamiętajmy, że finalny build RTM dla kompilacji Redstone 4 został wybrany w tym miesiącu. Jest to system z numerkiem 17134, który skompilowano po tym, jak poprzedni build z numerem 17133 okazał się być mocno problematyczny.

Windows 10 Spring Creators Update początkowo planowano wydać w pierwszej połowie kwietnia. Niestety, wybrany w marcu build z numerem 17133 być mocno psotliwy. Ten powodował niebieskie ekrany śmierci na wybranych konfiguracjach sprzętowych. Dlatego w końcu z niego zrezygnowano i rozpoczęto testy w programie Insider z nową kompilacją. To spowodowało, że prace mocno przeciągnęły się w czasie.

Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Microsoft na pewno jest już blisko wydania Windows 10 April Update dla wszystkich użytkowników. To w zasadzie kwestia kilku(nastu) najbliższych dni i oprogramowanie powinno zacząć pojawiać się w usłudze Windows Update.

źródło: ITHome

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij