Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Redstone 4 wprowadzi Fluent Design w sekcji Ustawienia

Windows 10 Fall Creators Update wprowadził już pewne elementy Fluent Design, który zapowiedziano w trakcie BUILD. Nie ma ich jednak jeszcze zbyt wiele i brakuje takich zmian m.in. w sekcji Ustawienia. To jednak ma ulec zmianie wraz z Redstone 4, czyli kolejną dużą aktualizacją dla „dziesiątki”, której premiera zbliża się wielkimi krokami.

Windows 10 Fall Creators Update wprowadził już pewne elementy Fluent Design, który zapowiedziano w trakcie BUILD. Nie ma ich jednak jeszcze zbyt wiele i brakuje takich zmian m.in. w sekcji Ustawienia. To jednak ma ulec zmianie wraz z Redstone 4, czyli kolejną dużą aktualizacją dla „dziesiątki”, której premiera zbliża się wielkimi krokami.

Fluent Design z Windows 10

Windows 10 Fall Creators to ostatnia większa aktualizacja dla „dziesiątki”, której publiczna premiera miała miejsce w zeszłym tygodniu. Uaktualnienie jest już wdrażane i wniosło w wybranych obszarach oprogramowania elementy nowego języka projektowania o nazwie Fluent Design. Pojawiły się one w wybranych aplikacjach czy menu Start, ale w takiej sekcji Ustawienia na razie ich nie wprowadzono. To zmieni się wraz z kolejnym uaktualnieniem, które powstaje pod nazwą kodową Redstone 4.

Redstone 4 wprowadzi w sekcji Ustawienia z Windows 10 elementy Fluent Design. Ujawniają nam to dwa zrzuty ekranowe opublikowane na Twitterze przez Rafaela Riverę, który jest jednym z entuzjastów Microsoftu. Screenshoty widzicie poniżej.

Windows 10 Redstone 4 Fluent Design Ustawienia Windows 10 Redstone 4 Fluent Design Ustawienia

Windows 10 wraz z Redstone 4 otrzyma elementy Fluent Design w Ustawieniach, co widać na przykładzie paska bocznego sekcji z efektami Acrylic. Wygląda to naprawdę ciekawie. Główna strona ustawień z „dziesiątki” również zdaje się zawierać pewne poprawki.

Windows 10 Redstone 4 dopiero za kilka miesięcy

Microsoft dopiero niedawno rozpoczął z członkami programu Windows Insider testy nowej aktualizacji o nazwie kodowej Redstone 4. Jej finalna nazwa nie jest jeszcze znana i zostanie pewnie ogłoszona dopiero za kilka tygodni. Możliwe, że w grudniu, bo wtedy gigant z Redmond planuje wprowadzenie na rynek urządzeń ze Snapdragononami 835 oraz Windows 10. Te mają wyróżniać się przede wszystkim długim czasem pracy na baterii, co w laptopach z procesorami Intela jest największą bolączką.

Microsoft zapewne wkrótce udostępni Insiderom kompilację Windows 10 z gałęzi Redstone 4, która wprowadzi wspomniane elementy Fluent Design w sekcji Ustawienia. Wtedy będziemy mogli zobaczyć dokładniej, czego można będzie się tu spodziewać. Na pewno pojawią się także animacje czy przejścia w trakcie nawigowania po przyciskach na pasku bocznym.

Windows 10 Redstone 4 nie zostanie jednak zbyt prędko udostępniony dla wszystkich. Upłynie jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Wynika to z faktu, że Microsoft planuje udostępniać kolejne duże uaktualnienia dla „dziesiątki” co około pół roku. Takie deklaracje padły w trakcie konferencji BUILD. Fall Creators Update początkowo planowano wydać we wrześniu, ale doszło do opóźnienia i system udostępniono dopiero w zeszłym tygodniu. Możliwe więc, że następna aktualizacja nie zostanie udostępniona w marcu, a trochę później.

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij