Udostępnij
Tweetnij

Microsoft rusza z aktualizacją do Windows 10 Mobile

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft uruchomił dziś proces aktualizacji do Windows 10 Mobile dla starszych smartfonów z systemem Windows Phone 8.1.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft uruchomił dziś proces aktualizacji do Windows 10 Mobile dla starszych smartfonów z systemem Windows Phone 8.1.

Microsoft poinformował na blogu Windows o rozpoczęciu procesu aktualizacji do systemu Windows 10 Mobile dla starszych smartfonów z Windows Phone 8.1. Obecnie uaktualnienie gotowe jest dla następujących modeli telefonów: Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1GB, 636 1GB, 638 1GB, 430, 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, MCJ Madosma Q501.

Microsoft Lumia 950 04

Oczywiście, z czasem Windows 10 Mobile ma być dostępny dla kolejnych Lumii i innych smartfonów z okienkami niepochodzącymi od Microsoftu. Chcąc rozpocząć proces aktualizacji smartfonu do „dziesiątki” należy zainstalować aplikację Upgrade Advisor, którą pobierzecie ze Sklepu Windows. Narzędzie sprawdzi, czy uaktualnienie jest gotowe dla waszego smartfonu. Jeśli tak, to rozpocznie się proces pobierania i instalacji.

Microsoft dodaje, że proces aktualizacji ma przebiegać falowo, a to oznacza, że nawet dysponując zgodnym z Windows 10 Mobile smartfonem być może będziecie musieli poczekać na dostępność dłużej. Niestety, jest bardzo możliwe, że wasze Lumie lub inne telefony dziś jeszcze nie zgłoszą dostępności uaktualnienia.

źródło: Microsoft

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij