Udostępnij
Tweetnij

GeForce RTX 4090 ma dostać 24 GB pamięci GDDR6X

GeForce RTX 4090 to flagowa karta grafiki marki Nvidia na 2022 r. Nowe plotki mówią o tym, że zaimplementowany w niej GPU Ada Lovelace ma współpracować z 24 GB pamięci typu GDDR6X 21 Gbps. Zapotrzebowanie na energię karty grafiki Nvidia GeForce RTX 4090 ma być jednak ogromne i TDP wyniesie aż 600 W.

GeForce RTX 4090 to flagowa karta grafiki z GPU Ada Lovelace. Nvidia planuje je zaprezentować w drugiej połowie 2022 r. Tymczasem pojawiły się nowe plotki. Tym razem są to szczegóły związane z kośćmi GDDR6X, które znajdą się w tym modelu. Będą to naprawdę wydajne pamięci.

kiedy karta grafiki Nvidia GeForce RTX 4090 ile rdzeni CUDA specyfikacja techniczna GDDR6X

Informacje przekazał leaker kopite7kimi, który wspomniał też o modelu GeForce RTX 4070. Zacznijmy może od niego. Nvidia umieści tu GPU AD104-400. Układ będzie wspomagany przez 12 GB pamięci GDDR6 18 Gbps. Współczynnik TGP wyniesie w tym przypadku 300 W.

Nvidia GeForce RTX 4090 z 24 GB pamięci GDDR6X

Nvidia GeForce RTX 4090 to flagowa karta grafiki, gdzie znajdzie się dwa razy więcej pamięci. Będzie ona też szybsza, bo w tym przypadku zostaną zaimplementowane kości GDDR6X 21 Gbps. Źródło wspomina też o TDP na poziomie aż 600 W. Zapotrzebowanie na energię w tym urządzeniu będzie więc naprawdę duże, co warto z pewnością mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij