Udostępnij
Tweetnij

Radeon RX 6900 XTX w drodze. AMD chce powalczyć z GeForce RTX 3090

Radeon RX 6900 XTX to topowa karta grafiki AMD, która jest w przygotowaniu. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna. Urządzenie powalczy z GeForce RTX 3090. Premiera karty graficznej AMD Radeon RX 6900 XTX z pewnością jest nieodległa.

Radeon RX 6900 XTX ma być kartą grafiki, która mogłaby w końcu pokonać model GeForce RTX 3090 marki Nvidia. W sieci pojawił się slajd z prezentacji, który pokazuje materiał poświęcony urządzeniu. Wygląda na to, że możemy spodziewać się naprawdę wydajnego sprzętu dla graczy. Zobaczmy, co wiadomo o specyfikacji technicznej.

Radeon RX 6900 XTX może mieć sporo wspólnego z wersją Liquid Cooled, którą AMD udostępniło partnerom OEM. Zastosowany układ GPU to najpewniej Navi 21 XTXH. Na załączonym slajdzie z prezentacji widać, że wydajność dla FP32 to aż 24,93 teraflopsów. To o 8 proc. więcej w porównaniu do karty 6900 XT. Podwyższona częstotliwość ma tu osiągnąć wartość nawet na poziomie 2,435 MHz.

kiedy karta grafiki AMD Radeon RX 6900 XTX cena specyfikacja techniczna plotki przecieki GeForce RTX 3090

Kompletna specyfikacja karty grafiki AMD Radeon RX 6900 XTX tajemnicą

Pełne specyfikacja techniczna karty Radeon RX 6900 XTX na razie jest tajemnicą. Spodziewajmy się jednak kości GDDR6 18 Gbps. Przepustowość pamięci może tu sięgnąć 576 GB/s. Na więcej szczegółów trzeba na razie poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij