Udostępnij
Tweetnij

Radeon RX 8000 – AMD wraz z RDNA 4 postawi na 5 i 3 nm

Radeon RX 8000 to karty grafiki AMD, które dostaną GPU oparte na RDNA 4. W sieci pojawiły się plotki o litografii. Kart Radeon RX 8000 prędko nie ujrzymy.

Radeon RX 8000 to karty grafiki marki AMD, których prędko nie zobaczymy. Najpierw czeka nas premiera modeli z serii 7000. Te ostatnie zostaną wprowadzone do oferty w 2022 r. Tymczasem w sieci pojawiły się plotki obejmujące mikroarchitekturę GPU RDNA 4, która zostanie wykorzystana w przyszłej generacji.

kiedy karty grafiki AMD Radeon RX 8000 plotki przecieki architektura RDNA 4

Jeśli nowe plotki są prawdziwe, to AMD w serii Radeon RX 8000 ma wykorzystać GPU oparte na RDNA 4, które zostaną wyprodukowane w litografii 3 i 5 nm. Choć wcześniejsze informacje mówiły tylko o drugim z wymienionych węzłów. Szczegóły na ten temat ujawnił leaker Greymon55.

kiedy karty grafiki AMD Radeon RX 8000 plotki przecieki architektura RDNA 4

Karty grafiki AMD Radeon RX 8000 dostaną kilka różnych GPU RDNA 4

W ramach mikroarchitektury RDNA 4 spodziewajmy się co najmniej kilku różnych GPU. Dostaną je różne karty graficzne z serii Radeon RX 8000 w zależności od półki cenowej. Będą to układy Navi 41, 42, 3 i 44. Pod warunkiem, że AMD pozostanie przy dotychczasowej nomenklaturze. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij