Udostępnij
Tweetnij

Nvidia sfinalizowała design kart GeForce RTX 40 „Ada Lovelace”

GeForce RTX 40 to karty grafiki, które Nvidia wprowadzi w 2022 r. GPU z „Ada Lovelace” będą wykonane w 5 nm. Zobaczmy, co wiemy o GeForce RTX 4000.

Nvidia GeForce RTX 40 to nadchodzące karty grafiki, które będą bazować na designie „Ada Lovelace”. W sieci pojawiły się nowe plotki na ich temat. Jeśli im wierzyć, to zieloni sfinalizowali nad nim prace. Tym razem zdecydowano się na litografię w 5 nm, co będzie kolejnym przeskokiem. Produkcją GPU zajmie się TSMC.

Na razie nie wiadomo, jaki dokładnie proces produkcyjny wykorzysta w przypadku GPU „Ada Lovelace” Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited. Może to być N5 lub N5P. To wyjaśni się z czasem. Szczegóły dotyczące samej mikroarchitektury nie są na razie w pełni znane. Karty grafiki GeForce RTX 40 mają zadebiutować w 2022 r.

kiedy Nvidia GeForce RTX 40 4000 Ada Lovelace karty grafiki plotki przecieki wycieki

Karty grafiki Nvidia GeForce RTX 40 „Ada Lovelace” mogą mieć sfinalizowane specyfikacje

Źródło dodaje, że Nvidia mogła już nawet sfinalizować specyfikacje poszczególnych modeli z serii GeForce RTX 40. Początkowo pewnie zobaczymy modele 4700, 4800 i 4900. Te szczegóły też nie są jednak jeszcze znane. Powinniśmy je ujrzeć bliżej planowanego debiutu, który odbędzie się w 2022 r.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij