Udostępnij
Tweetnij

Telewizory Samsunga z Tizen najpopularniejszą platformą Smart TV

Tizen to największa platforma Smart TV. Telewizory marki Samsung cieszą się wielką popularnością. Za 12,5 proc. telewizorów z internetem odpowiada Tizen.

Tizen to platforma oparta na Linuksie, pod której kontrolą pracują telewizory marki Samsung. Okazuje się, że jest to najpopularniejszy OS wśród wszystkich Smart TV w ujęciu globalnym. Inwestycja w to oprogramowanie przez Koreańczyków kilka lat temu okazała się być strzałem w dziesiątkę. Jak duży ma obecnie udział?

Tizen ma wśród Smart TV połączonych z internetem udział na poziomie aż 12,5 proc. To więcej w porównaniu do konkurencji. Telewizory marki Samsung sprzedają się naprawdę dobrze. Tylko w trzecim kwartale na rynek trafiło aż 81,3 mln sztuk takich urządzeń. Pomimo pandemii koronawirusa zauważano tu wzrost o 19 proc.

Telewizory marki Samsung z Tizen najpopularniejsze wśród Smart TV

Tizen jest na pierwszym miejscu i ma największe udziały. Jakie firmy znalazły się za marką Samsung? Są to urządzenia telewizyjne pracujące pod kontrolą platform WebOS od LG, PlayStation od Sony, Roku TV OS, Amazon Fire TV OS oraz Android TV Google. Szacuje się, że na świecie aktywne telewizory Smart TV Koreańczyków stanowią około 155 mln sztuk i mowa o takich, które są w użyciu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij