Udostępnij
Tweetnij

Radeon RX 6900 XT – tak wygląda GPU AMD Big Navi

Radeon RX 6900 XT to flagowa karta grafiki AMD. Dostanie GPU Big Navi. W sieci pojawiło się zdjęcie układu. Zobaczmy, co wiemy o modelu Radeon RX 6900 XT.

Radeon RX 6900 XT zostanie zaprezentowany przez AMD pod koniec tego miesiąca. Wtedy zobaczymy także inne karty grafiki z GPU opartymi na architekturze RDNA2. We flagowym modelu będzie to Big Navi 21. W sieci pojawiło się zdjęcie nowego układu graficznego. To ujawnia nam, że jest on naprawdę duży.

GPU Big Navi z karty grafiki Radeon RX 6900 XT możecie zobaczyć poniżej. Wyliczono, że ma on rozmiar około 536 mm2, a więc jest naprawdę duży. Są to jednak przybliżone kalkulacje, bo dokładne wymiary nie są znane. Układ powinien współpracować z kośćmi pamięci GDDR6 lub HBM2. Ciągle nie wiemy, na co zdecydowało się AMD.

karta grafiki AMD Radeon RX 6900 XT GPU Big Navi kiedy premiera plotki przecieki wycieki specyfikacja dane techniczne

Specyfikacja AMD Radeon RX 6900 XT z GPU Big Navi nadal tajemnicą

O karcie graficznej Radeon RX 6900 XT nadal wiadomo bardzo niewiele. Specyfikacja techniczna pozostaje tajemnicą. Nie jest jasnym nawet, na jakie kości zdecydowało się AMD i jak szeroki będzie interfejs pamięci. Pewne plotki mówią o 256-bitowej szynie, a inne o 512-bitowej. Sam rozmiar VRAM ma wynieść 16 GB.

karta grafiki AMD Radeon RX 6900 XT GPU Big Navi kiedy premiera plotki przecieki wycieki specyfikacja dane techniczne

Cena modelu Radeon RX 6900 XT też nie jest znana. Trudno powiedzieć, jak ta karta grafiki AMD będzie sobie radzić pod kątem wydajności z nowymi GeForce’ami. Wszystko wyjaśni się pod koniec tego miesiąca. Oficjalna zapowiedź już 28 października.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij