Udostępnij
Tweetnij

GeForce RTX 3090 na zdjęciach. Cena karty będzie wysoka

GeForce RTX 3090 to nowa karta grafiki marki Nvidia, której premiera odbędzie się za kilka dni. W sieci pojawiły się zdjęcia urządzenia i to jest naprawdę duże. Znana jest już częściowa specyfikacja techniczna. Wiemy też, że cena GeForce RTX 3090 nie będzie niska. Zobaczmy, co już wiemy o tym sprzęcie.

Nvidia GeForce RTX 3090 to flagowa karta zielonych, której premiera odbędzie się już 1 września. Urządzenie doczekało się kolejnego przecieku. Tym razem są to zdjęcia prezentujące wersję Founders Edition. Wiemy też, że cena ma wynieść aż 1399 dolarów, a więc będzie to drogi sprzęt. Częściowa specyfikacja wyciekła do sieci już wcześniej.

Widzimy, że Nvidia GeForce RTX 3090 to potężna karta grafiki. Jest duża i zajmuje aż trzy sloty na płycie głównej. Widać także dwa wentylatory umieszczone po przeciwnych stronach. Obok dla porównania na zdjęciach umieszczono model 2080, który jest znacznie mniejszy.

kart grafiki Nvidia GeForce RTX 3090 cena kiedy premiera zdjęcia specyfikacja dane techniczne kart grafiki Nvidia GeForce RTX 3090 cena kiedy premiera zdjęcia specyfikacja dane techniczne

GeForce RTX 3090 to flagowa karta grafiki, w której Nvidia umieściła układ GPU GA102 z co najmniej 5248 rdzeniami CUDA. Następnie mamy 24 GB pamięci VRAM i wiemy, że mają to być kości GDDR6X oraz 84 jednostek SM. Współczynnik TBP powinien wynieść około 350 W. Znane dane techniczne modelu Nvidia GeForce RTX 3090, które nie są jeszcze kompletne, znajdziecie poniżej.

Nvidia GeForce RTX 3090 – dane techniczne

  • GPU GA102 w 7 nm
  • co najmniej 5248 rdzeni CUDA
  • około 84 jednostek SM
  • 24 GB pamięci VRAM typu GDDR6X
  • 384-bitowa szyna pamięci
  • przepustowość pamięci ~ 1000  GB/s
  • współczynnik TBP ~ 350 W

Przeczytaj także: 8 wskazówek do komunikatora Messenger

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij