Udostępnij
Tweetnij

UFS 3.1 oficjalnie. Nowy standard kości dla smartfonów

UFS 3.1 to nowy standard kości pamięci ogłoszony przez JEDEC. Spodziewajmy się ich we flagowcach w tym roku i możliwe, że Galaxy Note 20 i OnePlus 8 Pro będą jednymi z pierwszych, które je dostaną. UFS 3.1 wprowadza pewne ulepszenia względem standardu 3.0. W tym nowy stan niskiej mocy czy poprawki w zapisie danych.

UFS 3.1 to najnowszy standard kości pamięci ogłoszony przez JEDEC. Wiemy, że pojawią się one w telefonach jeszcze w tym roku. Jest bardzo możliwe, że pierwszymi modelami będą OnePlus 8 Pro i Galaxy Note 20. Nowa specyfikacja nie zawiera zmiany w maksymalnej prędkości przesyłania danych. Jednak wprowadzone pewne ulepszenia.

UFS 3.1 wprowadza poprawki prędkości zapisu dzięki wykorzystaniu nieulotnej pamięci podręcznej SLC. Następnie mamy Deep Sleep, czyli nowy stan niskiej mocy oraz powiadomienia o ograniczeniu wydajności spowodowane wysoką temperaturą. JEDEC chwali się także opcjonalną funkcja buforowania, co zwiększa wydajność. Co prawda, maksymalne przesyłanie danych nadal nie przekroczy 23,2 Gbps, ale wprowadzone usprawnienia powinny przełożyć się na wzrosty, które będą widoczne w praktyce w czasie użytkowania telefonów.

UFS 3.1 nie tylko dla Galaxy Note 20 i OnePlus 8 Pro

Domyślamy się, że kości UFS 3.1 pojawia się w tym roku w wielu flagowcach. Samsung Galaxy Note 20 oraz OnePlus 8 Pro mogą być tylko jednymi z nich. W rzeczywistości takich smartfonów będzie więcej. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na zapowiedź pierwszego telefonu z nowym rozwiązaniem. Na razie nie wiadomo, który z producentów wybije się przed szereg. O tym przekonamy się później w tym roku.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij