Udostępnij
Tweetnij

Boston Dynamics w końcu zamierza sprzedawać własne roboty. Zacznie od SpotMini

Boston Dynamics jest firmą, która istnieje od 26 lat. Do tej pory roboty, które opracowuje nie są jednak dostępne w ogólnej sprzedaży. To ma ulec zmianie już w przyszłym roku. Dowiadujemy się, że SpotMini, który jest robotem w kształcie psa, znajduje się już w przedprodukcji i jego komercyjna dostępność planowana jest na 2019 rok.

Boston Dynamics po ponad dwóch dekadach istnienia planuje rozpocząć sprzedaż pewnych robotów, które rozwija od lat. Techcrunch raportuje, że firma rozpoczęła przedprodukcję robota SpotMini. Ten ma być dostępny komercyjnie już w przyszłym roku.

SpotMini to robot, który Boston Dymanics zaprezentowało w zeszłym roku. Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć, jak dwie takie maszyny potrafią ze sobą współpracować, aby pokonać zamknięte drzwi. Robot jest najlżejszym ze wszystkich, które zaprojektowała firma. Waży 30 kg i na jednym naładowaniu baterii jest w stanie działać około półtorej godziny.

Boston Dynamics SpotMini

Boston Dynamics chce zbudować do końca tego roku około 100 sztuk SpotMini. Te następnie będą sprzedawane. Cena nie jest jeszcze znana. Wiemy jednak, że koszty produkcji obecnej generacji są dziesięć razy niższe od poprzednika, co akurat dobrze wróży cenie końcowej.

SpotMini to robot o całkiem sporych możliwościach. To już nie jest zabawka, jak chociażby BB-8 dostępny w polskich sklepach, a znacznie bardziej zaawansowana maszyna. Na razie jednak nie wiadomo, jaki wydatek będzie się wiązać z zakupem jednego takiego urządzenia.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: Techcrunch

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij