Udostępnij
Tweetnij

Samsung zbuduje dla Apple’a największą fabrykę ekranów OLED dla iPhone’ów

Samsung Display przygotowuje największą fabrykę ekranów OLED, która ma zapewnić o 30% więcej mocy produkcyjnej od linii A3, która obecnie jest tą największą. Inwestycja związana jest m.in. z umową, którą Samsung nawiązał z firmą Apple. Jak dobrze wiemy, ta potrzebuje mnóstwo ekranów OLED dla nadchodzących iPhone’ów.

Samsung Display przygotowuje największą fabrykę ekranów OLED, która ma zapewnić o 30% więcej mocy produkcyjnej od linii A3, która obecnie jest tą największą. Inwestycja związana jest m.in. z umową, którą Samsung nawiązał z firmą Apple. Jak dobrze wiemy, ta potrzebuje mnóstwo ekranów OLED dla nadchodzących iPhone’ów.

Samsung Display fabryka ekranów OLED Apple iPhone
Kampus Asan Samsung Display (fot.: Samsung Display)

Koreańskie media raportują, że Samsung Display zamierza zainwestować łącznie 13-14 trylionów wonów (około 20,1-21 mld dolarów) w budowę największej fabryki OLED. Dokładnie dotyczy to dwóch inwestycji, gdzie obie fabryki będą w stanie wytworzyć miesięcznie nawet 270 tysięcy ekranów OLED. To oznacza, że każda fabryka będzie w stanie produkować 135 tysięcy paneli w miesiącu. W drugiej połowie tego roku firma powinna stworzyć linię zdolną do produkcji 30-60 tysięcy ekranów OLED i w przyszłym roku linia powinna zostać rozbudowana dwukrotnie.

Źródła branżowe sugerują, że Samsung Display będzie potrzebować około 14 miliardów dolarów na samo wyposażenie nowej linii produkcyjnej, jeśli ta miałaby wytwarzać 180 tysięcy paneli OLED miesięcznie. Jeśli jednak pierwszy etap będzie równoznaczny z produkcją na poziomie do 60 tysięcy paneli na miesiąc, to koszty wyposażenia zamkną się w kwocie około 4,37 mld dolarów. Inwestycja została rozplanowana na trzy lata i zamówienia na sprzęt mają być kontynuowane do 2021 roku.

Nowa fabryka Samsung Display ma zapewnić o 30% większą zdolność produkcyjną od linii A3. Ta obecnie jest największa, a nazwa nowej to na razie A5 (choć może ulec zmianie). Nowe linie powstaną w Cheonan i Asan. Rozmiar fabryki będzie zbliżony do połączonych linii A2 i A3. Finalne plany związane z inwestycją mają zostać przedstawione radzie nadzorczej firmy jeszcze w tym miesiącu.

Samsung będzie produkować ekrany dla Apple i jego iPhone’ów

Samsung Display ma być w tym roku jedynym dostawcą ekranów dla jubileuszowego iPhone’a 8. Apple rzekomo zamówiło tylko na ten rok około 60-70 mln sztuk paneli OLED. Dla koreańskiego giganta to wielka szansa na zarobienie mnóstwa pieniędzy, ale i duże wyzwanie. Stąd też konieczność inwestycji, które nie będą małe. Co nie zmienia faktu, że z pewnością będzie to opłacalny biznes.

Apple w tym roku zaimplementuje ekrany OLED tylko w specjalnej, jubileuszowej wersji nowego telefonu z iOS. Gigant z Cupertino chce jednak całkowicie porzucić ekrany LCD stosowane obecnie. Sugeruje się, że do 2019 roku nowe iPhone’y będą produkowane już tylko z ekranami OLED. Pod warunkiem, że ktoś będzie w stanie tyle ich dostarczyć.

Zobacz także: 10 najlepszych nowych aplikacji gier na iOS (czerwiec 2017)

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: ET News

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij