Synaptics ogłasza Natural ID FS9100 – optyczny skaner linii papilarnych

Dritone, 2016-12-13 16:33
0

Firma Synaptics zapowiedziała dziś nową technologię związaną z rozpoznawaniem odcisków palców – Natural ID FS9100. To optyczny skaner linii papilarnych, który może zostać umieszczony bezpośrednio pod szkłem o grubości do 1 mm. Zdaje się więc, że właśnie poznaliśmy rozwiązanie, które trafi do smartfona Samsung Galaxy S8 i pewnie wielu innych, które zadebiutują w 2017 roku.

Natural ID FS9100 to nowy skaner linii papilarnych opracowany przez firmę Synaptics, która ma już duże doświadczenie w tego typu technologiach. Rozwiązanie zakłada użycie optycznego skanera linii papilarnych, który jest w stanie odczytać linie przez szkło o grubości do 1 mm. Może to być także szkło 2.5D. Nowa technologia oznacza także zmiany wzornicze. Dzięki temu producenci smartfonów będą w końcu mogli zacząć pozbywać się przycisków fizycznych, gdzie obecnie umieszczane są skanery linii papilarnych.

Synaptics Natural ID FS9100

Natural ID FS9100 od Synaptics, z racji tego, że jest umieszczony pod szkłem, jest odporny na porysowania, wodę czy zanieczyszczenia. Technologia cechuje się bardzo niewielkim zapotrzebowaniem na energię. I została opracowana z myślą o smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Wraz z technologią Synaptics zapewnia dostęp do SentryPoint – technologii uwierzytelniających, jak Quantum Matcher z PurePrint. PurePint analizuje odciski palców z użyciem sztucznej inteligencji, która ma na celu odróżnić prawdziwy odcisk od fałszywego.

Natural ID FS9100 od Synaptics może trafić do Galaxy S8

Zapowiedź Natural ID FS9100 zbiega się z plotkami na temat smartfona Samsung Galaxy S8. Koreańczycy chcą podobno pozbyć się fizycznego przycisku w nowym flagowcu. Galaxy S8 ma mieć skaner linii papilarnych na ekranie i możliwe, że będzie to właśnie ten od Synaptics. Tym bardziej, że obie firmy już wcześniej razem współpracowały. Ma to oczywiście sens, ale z pewnością Natural ID FS9100 znajdzie się także na pokładzie wielu innych smartfonów w 2017 roku. Fizyczne przyciski pod ekranami czy z tyłu obudowy pod oczkami aparatów pewnie zaczną znikać, a rolę mechanizmu autoryzacyjnego przejmie ten umieszczony pod ekranem.

Plotki mówią również o tym, że Apple też chce zrezygnować z przycisku Początek w iPhone’ach. W zasadzie firma z Cupertino chce nas już przyzwyczajać do jego braku już w tym roku. iPhone 7 i iPhone 7 Plus nie mają fizycznego przycisku Początek, który wciska się do środka. Jest on płaski, a rolę mechanizmu mającego dać nam poczucie jego obecności przejął silniczek wibracyjny. iPhone 8 może zostać w ogóle pozbawiony tego przycisku. Zamiast niego zobaczymy skaner umieszczony bezpośrednio na ekranie, który ma być podobno wykrzywiony i będzie to wyświetlacz OLED.

źródło: informacja prasowa Synaptics

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Technologie · · · · · · ·