Udostępnij
Tweetnij

Synaptics ogłasza Natural ID FS9100 – optyczny skaner linii papilarnych

Firma Synaptics zapowiedziała dziś nową technologię związaną z rozpoznawaniem odcisków palców – Natural ID FS9100. To optyczny skaner linii papilarnych, który może zostać umieszczony bezpośrednio pod szkłem o grubości do 1 mm. Zdaje się więc, że właśnie poznaliśmy rozwiązanie, które trafi do smartfona Samsung Galaxy S8.

Firma Synaptics zapowiedziała dziś nową technologię związaną z rozpoznawaniem odcisków palców – Natural ID FS9100. To optyczny skaner linii papilarnych, który może zostać umieszczony bezpośrednio pod szkłem o grubości do 1 mm. Zdaje się więc, że właśnie poznaliśmy rozwiązanie, które trafi do smartfona Samsung Galaxy S8 i pewnie wielu innych, które zadebiutują w 2017 roku.

Natural ID FS9100 to nowy skaner linii papilarnych opracowany przez firmę Synaptics, która ma już duże doświadczenie w tego typu technologiach. Rozwiązanie zakłada użycie optycznego skanera linii papilarnych, który jest w stanie odczytać linie przez szkło o grubości do 1 mm. Może to być także szkło 2.5D. Nowa technologia oznacza także zmiany wzornicze. Dzięki temu producenci smartfonów będą w końcu mogli zacząć pozbywać się przycisków fizycznych, gdzie obecnie umieszczane są skanery linii papilarnych.

Synaptics Natural ID FS9100

Natural ID FS9100 od Synaptics, z racji tego, że jest umieszczony pod szkłem, jest odporny na porysowania, wodę czy zanieczyszczenia. Technologia cechuje się bardzo niewielkim zapotrzebowaniem na energię. I została opracowana z myślą o smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Wraz z technologią Synaptics zapewnia dostęp do SentryPoint – technologii uwierzytelniających, jak Quantum Matcher z PurePrint. PurePint analizuje odciski palców z użyciem sztucznej inteligencji, która ma na celu odróżnić prawdziwy odcisk od fałszywego.

Natural ID FS9100 od Synaptics może trafić do Galaxy S8

Zapowiedź Natural ID FS9100 zbiega się z plotkami na temat smartfona Samsung Galaxy S8. Koreańczycy chcą podobno pozbyć się fizycznego przycisku w nowym flagowcu. Galaxy S8 ma mieć skaner linii papilarnych na ekranie i możliwe, że będzie to właśnie ten od Synaptics. Tym bardziej, że obie firmy już wcześniej razem współpracowały. Ma to oczywiście sens, ale z pewnością Natural ID FS9100 znajdzie się także na pokładzie wielu innych smartfonów w 2017 roku. Fizyczne przyciski pod ekranami czy z tyłu obudowy pod oczkami aparatów pewnie zaczną znikać, a rolę mechanizmu autoryzacyjnego przejmie ten umieszczony pod ekranem.

Plotki mówią również o tym, że Apple też chce zrezygnować z przycisku Początek w iPhone’ach. W zasadzie firma z Cupertino chce nas już przyzwyczajać do jego braku już w tym roku. iPhone 7 i iPhone 7 Plus nie mają fizycznego przycisku Początek, który wciska się do środka. Jest on płaski, a rolę mechanizmu mającego dać nam poczucie jego obecności przejął silniczek wibracyjny. iPhone 8 może zostać w ogóle pozbawiony tego przycisku. Zamiast niego zobaczymy skaner umieszczony bezpośrednio na ekranie, który ma być podobno wykrzywiony i będzie to wyświetlacz OLED.

źródło: informacja prasowa Synaptics

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij