Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm Snapdragon 835 i Quick Charge 4.0 zapowiedziane

Qualcomm wraz z firmą Samsung ogłosił dziś oficjalnie dwa nowe rozwiązania zaprojektowane z myślą o przyszłorocznych smartfonach. Pierwszym jest procesor Snapdragon 835, który zostanie wyprodukowany przez Koreańczyków z użyciem 10-nm procesu technologicznego FinFET. Drugi natomiast jest Quick Charge 4.0, a więc nowa technologia do szybkie ładowania baterii telefonów.

Qualcomm wraz z firmą Samsung ogłosił dziś oficjalnie dwa nowe rozwiązania zaprojektowane z myślą o przyszłorocznych smartfonach. Pierwszym jest procesor Snapdragon 835, który zostanie wyprodukowany przez Koreańczyków z użyciem 10-nm procesu technologicznego FinFET. Drugi natomiast jest Quick Charge 4.0, a więc nowa technologia do szybkie ładowania baterii telefonów.

Qualcomm Snapdragon

Qualcomm Snapdragon 835 oraz technologia Quick Charge 4.0 to rozwiązania, które w przyszłym roku zagoszczą w wielu flagowych smartfonach. W tym również w Galaxy S8, którego premiery spodziewamy się w lutym 2017 roku. Zobaczmy, co przygotowuje gigant rynku procesorów dla urządzeń mobilnych.

Qualcomm Snapdragon 835 zagości w smartfonach w 2017 roku

Qualcomm i Samsung przedłużają współpracę, co zaowocuje nowym procesorem dla smartfonów klasy premium – SoC Snapdragon 835. SoC powstanie w 10-nanometrowym procesie technologicznym FinFET. 10-nanometrowa litografia umożliwia zwiększenie efektywności powierzchni o 30% przy wzroście wydajności o 27%, czy też obniżeniu zapotrzebowania na energię o 40%. Dzięki temu uda się zmniejszyć miejsce zajmowane przez procesor i w konsekwencji zwolni się przestrzeń w obudowie smartfonów, która będzie można dla przykładu wykorzystać na zastosowanie większej baterii.

Snapdragon 835 jest już produkowany, ale na więcej szczegółów ze strony firmy Qualcomm będziemy musieli poczekać. Procesor ma trafić do smartfonów w pierwszej połowie 2017 roku i pewnie pierwsze z nich zobaczymy w trakcie barcelońskich targów MWC 2017. Jego poprzednik, Snapdragon 820/821 trafił na pokład aż ponad dwustu różnych modeli urządzeń klasy premium.

Quick Charge 4.0, czyli jeszcze szybsze ładowanie baterii

Qualcomm ogłosił dziś również Quick Charge 4.0, a więc nową wersją własnej technologii do szybkiego ładowania baterii. Jest ona kompatybilna z wytycznymi USB-IF dla USB C, co ostatnimi czasy budziło pewne kontrowersje. Nadal będą używane ładowarki o mocy 18W, jak w przypadku Quick Charge 3.0, ale i tak Qualcomm chwali się, że prędkość ładowania akumulatorów ma wzrosnąć średnio o 20%. Możliwe to będzie ze zmian względem tego, jak prąd będzie dostarczany do ogniw. Zaledwie 5 minut ładowania baterii ma wystarczyć na nawet 5 godzin pracy urządzenia.

Quick Charge 4.0 wprowadzi także technologie zabezpieczające, które mają na celu zabezpieczyć akumulator przed ewentualnym przegrzaniem, co jak dobrze wiemy, różnie potrafi się kończyć. Tych funkcji ma być więcej niż zakłada USB PD.

Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze urządzenia z procesorem Qualcomm Snapdragon 835 oraz Quick Charge 4.0. Nowe technologie pojawią się w przyszłym roku i zapewne będą chętnie wykorzystywane przez producentów urządzeń mobilnych, w tym przede wszystkim smartfonów.

źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij