Udostępnij
Tweetnij

Play wprowadza „prawdziwe” Wi-Fi Calling

Play poinformował dziś o wprowadzeniu „prawdziwego Wi-Fi Calling. To pierwszy operator w kraju, który ma taką usługę. Dostęp jest bezpłatny.

Play poinformował dziś o wprowadzeniu „prawdziwego Wi-Fi Calling. To pierwszy operator w kraju, który ma taką usługę. Dostęp jest bezpłatny.

antena T-Mobile Play Plus Orange

Play chwali się, że jest pierwszym operatorem sieci komórkowych w kraju, który wdraża „prawdziwe” Wi-Fi Calling. W ten sposób można prowadzić rozmowy i wysyłać SMS-y w sieciach Wi-Fi i bez połączenia z siecią komórkową. Dlaczego Play nazywa to rozwiązanie „prawdziwym Wi-Fi Calling”? Ponieważ operator zdecydował się zaszyć obsługę bezpośrednio w oprogramowaniu smartfonów. Ma to jednak też minus. Usługa będzie działać jedynie na smartfonach od operatora oraz jedynie w ofertach abonamentowych, a na kartę już nie. Ponadto tylko na wybranych urządzeniach. Ich wykaz poniżej.

Zgodne smartfony z Wi-Fi Calling od Play:

  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S7 edge
  • Samsung Galaxy S6
  • Samsung Galaxy S6 edge
  • Sony Xperia XZ
  • LG G4
  • LG X screen
  • LG K10 LTE
  • LG K8 LTE

Wierzymy, że usługa będzie wykorzystywana przez naszych klientów na przykład podczas zagranicznych podróży, aby uniknąć drogich opłat międzyoperatorskich a także w miejscach, gdzie nie ma zasięgu żadnej sieci komórkowej takich jak piwnice, czy budynki, w których utrudniona jest propagacja fal. Oczywiście z tego rozwiązania można korzystać także w domu i pracy, gdzie mamy dostęp do sieci Wi-Fi a dzięki temu połączenia będą zestawiane szybciej i wykonywane z użyciem lepszej jakości dźwięku, czyli HD Voice. – mówi Grzegorz Skowron-Moszkowicz, Dyrektor Departamentu Produktu i Terminali.

Wi-Fi Calling w Play jest bezpłatną usługą. Można z niej korzystać w taryfach dla użytkowników indywidualnych, jak i firm. Z czasem usługa ma pojawić się na większej liczbie urządzeń oraz w innych taryfach. Informacje na ten temat będą przekazywane na bieżąco. Szczegóły można znaleźć na tej stronie.

źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij