Udostępnij
Tweetnij

Intel chce produkować procesory dla iPhone’ów

Jeśli wierzyć plotkom, to Intel chce wytwarzać procesory dla iPhone’ów. Może to nastąpić już w 2018 roku wraz z układami Apple A12.

Jeśli wierzyć plotkom, to Intel chce wytwarzać procesory dla iPhone’ów. Może to nastąpić już w 2018 roku wraz z układami Apple A12.

Apple A10

W tym roku jedynym dostawcą procesorów dla iPhone’ów ma być firma TSMC. W przyszłym roku będzie podobnie. Tymczasem Nikkei raportuje, że Intel zamierza powalczyć z Tajwańczykami o dostawy układów SoC dla smartfonów z iOS i może zostać ich producentem w 2018 roku. Podobno rozmowy na ten temat są już prowadzone.

Intel wcześniej w tym miesiącu poinformował, że zamierza licencjonować technologie od Brytyjczyków z ARM i pierwszym producentem smartfonów, dla którego Chipzilla dostarczy układy SoC ma być LG. Intel jest gigantem na rynku procesorów dla komputerów, ale w przypadku urządzeń mobilnych rynek zdominowany jest przez architekturę ARM i układy x86 w praktyce się tu nie liczą. Gigant rynku CPU zdaje sobie z tego sprawę i niedawno porzucił własne układy SoC dla smartfonów.

Warto dodać, że Intel w tym roku wywalczył z Apple dostawy modemów LTE dla iPhone’ów. Wcześniej dostarczał je tylko Qualcomm, ale w tym roku dostawy zdywersyfikowano.

źródło: nikkei

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij