Udostępnij
Tweetnij

Nvidia w sierpniu pokaże nowy procesor Tegra Next

W przyszłym miesiącu Nvidia może pokazać procesor Tegra Next, który ukrywa się pod nazwą kodową Parker. Nowy SoC Nvidii ma mieć sześć rdzeni, w tym dwa bazujące na architekturze Denver2.

W przyszłym miesiącu Nvidia może pokazać procesor Tegra Next, który ukrywa się pod nazwą kodową Parker. Nowy SoC Nvidii ma mieć sześć rdzeni, w tym dwa bazujące na mikroarchitekturze Denver2.

W sierpniu odbędzie się w Kalifornii konferencja Hot Chips, w trakcie której pojawi się wiele firm opracowujących procesory mobilne, w tym Samsung, MediaTek czy Nvidia. Ostatnia z firm ma zaprezentować zupełnie nowy układ – Tegra Next, który ukrywa się pod nazwą kodową Parker.

Nvidia Tegra X1

Nowy procesor będzie następcą Tegra X1 z 2015 roku. SoC ma mieć sześć rdzeni opartych na architekturze ARM. Cztery z nich to ARM Cortex-A53 do mniej wymagających zadań, a pozostałe dwa to rdzenie Denver2, które Nvidia sama opracowała we własnych laboratoriach. Nowy układ jest częścią komputera Nvidia Drive PX2 dla samochodów, którym firma pochwaliła się już w trakcie styczniowych targów CES. Prawdopodobnie w nowej Tegrze znajdzie się układ graficzny Pascal, a więc taki, który znalazł się w najnowszych GeForce’ach GTX 10×0.

Nowy procesor Nvidii ma mieć także zunifikowaną pamięć, a więc zapewni szybszą komunikację pomiędzy CPU i GPU. Spodziewajmy się także wytwarzania w 16-nanometrowym procesie technologicznym. O samej wydajności Tegra Next zapewne usłyszymy już w przyszłym miesiącu, w trakcie Hot Chips.

źródło: pcworld

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij