Udostępnij
Tweetnij

Gorilla Glass 5: nowe szkło, które jeszcze lepiej ochroni smartfona

Corning pochwalił się nowym szkłem ochronnym dla smartfonów – Gorilla Glass 5, który zapewni ochronę nawet przy upadku z wysokości do 1,6 metra.

Corning pochwalił się nowym szkłem ochronnym dla smartfonów – Gorilla Glass 5, który zapewni ochronę nawet przy upadku z wysokości do 1,6 metra. 

Gorilla Glass 5

Ekrany naszych smartfonów czy tabletów często pokryte są szkłem ochronnym Gorilla Glass. Corning, producent tego rozwiązania, pochwalił się nowym szkłem – Gorilla Glass 5, które ma jeszcze lepiej chronić urządzenia mobilne.

Z informacji przekazanych przez Corning wynika, że Gorilla Glass 5 ochroni ekran przed stłuczeniem nawet z wysokości 1,6 metra. Jest to przeciętna wysokość ramion, z której dochodzi do około 80% wypadków związanych z upuszczeniem telefonu (oczywiście, głównie przez selfie). To do czterech razy większa wysokość dla ochrony niż w rozwiązaniach konkurencji.

Corning chwali się, że pomimo znaczącego zwiększenia wytrzymałości szkła, jego podstawowe walory, jak czułość na dotyk czy klarowność optyczna nie uległy zmianie. Warto jednak dodać, że przechwałki Corninga dotyczą wzmocnionej wersji szkła o grubości 0,6 mm. Standardowe szkło Gorilla Glass 5 ma 0,4 mm i jeśli producent smartfonu nie wybierze grubszego, to o ochronie z wysokości 1,6 metra można zapomnieć.

Pierwsze urządzenia mobilne z Gorill Glass 5 mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Możliwe, że szkło znajdzie się na iPhone’ach 7. Poniżej możecie obejrzeć oficjalną zapowiedź nowego szkła, którą strumieniowano z Sao Paulo na Facebooku.

źródło: corning

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij