Udostępnij
Tweetnij

MediaTek Pump Express 3.0 – nowa technologia szybkiego ładowania baterii

MediaTek w tym tygodniu pochwaliło się nową technologią szybkiego ładowania baterii – Pump Express 3.0, która pozwala naładować akumulator smartfona od 0 do 70% w zaledwie… 20 minut.

MediaTek w tym tygodniu pochwaliło się nową technologią szybkiego ładowania baterii – Pump Express 3.0, która pozwala naładować akumulator smartfona od 0 do 70% w zaledwie… 20 minut.

W tarkcie tegorocznych targów Computex w Tajpej firma MediaTek pochwaliła się własną odpowiedzią na Quick Charge 3.0 opracowane przez Qualcomma. Technologia Pump Express 3.0, bo o niej mowa, ma umożliwić jeszcze szybsze ładowanie baterii niż w przypadku rozwiązania konkurencji z firmy Qualcomm.

MediaTek chwali się, że dzięki Pump Express 3.0 można naładować baterię o 0 do 70% w ciągu zaledwie 20 minut. Natomiast 5 minut ładowania ma zapewnić możliwość prowadzenia rozmowy telefonicznej przez co najmniej jedną godzinę.

MediaTek Pump Express 3.0

Robi wrażenie, prawda? Jak to jest możliwe? Z informacji ujawnionych przez MediaTek wynika, że w tym celu używane jest tzw. bezpośrednie ładowanie baterii telefonu, z pominięciem układu odpowiedzialnego za sterowanie ładowaniem akumulatora. Według MediaTek takie rozwiązanie powoduje także mniejsze nagrzewanie się ogniw i w konsekwencji całego urządzenia.

Pump Express 3.0 ma być dostępne w układach z serii MediaTek Helio P2, które zadebiutują przed końcem tego roku. Poniżej możecie obejrzeć oficjalne wideo poświęcone tej technologii.

źródło: mediatek

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij