Udostępnij
Tweetnij

Disney opracował metodę na identyfikację urządzeń elektronicznych

Naukowcy z Disney Research wpadli na pomysł, jak identyfikować poszczególne urządzenia elektroniczne. Metodę nazwano EM-ID, jako że oparta jest na sygnałach elektromagnetycznych.

Naukowcy z Disney Research wpadli na pomysł, jak identyfikować poszczególne urządzenia elektroniczne. Metodę nazwano EM-ID, jako że oparta jest na sygnałach elektromagnetycznych.

Disney wpadł na pomysł, jak identyfikować urządzenia elektroniczne. Kluczową rzeczą są tutaj sygnały elektromagnetyczne, które są emitowane przez różne sprzęty. System nazwano EM-ID i jest na tyle precyzyjny, by odróżnić nawet dwie takie same jednostki.

Pomysł na to, że urządzenia elektroniczne mają tak charakterystyczną emisję fal radiowych jest zdumiewający. Nasi naukowcy byli w stanie nie tylko odkryć to zjawisko, ale również opracować sposoby korzystania z niego w celu identyfikacji urządzenia od razu po wyjęciu go z pudełka – powiedziała Jessica Hodgins z działu badawczego Disney Research.

disney

EM-ID nie jest jednak idealne. Metodę należy dopracować, bo aktualnie sprawdza się w 95%. Najłatwiej wyszukać proste urządzenia. Z badań firmy wynika, że miecz świetlny jest wykrywany przez system w 100%. Największy problem stanowią jednak iPhone’y, które można zidentyfikować taką metodą jedynie w 72% przypadków. Baśniowy gigant opracował już algorytm pozwalający na rozpoznawanie poszczególnych urządzeń. Oczywiście, muszą być one włączone, by rozwiązanie działało, więc to ogranicza możliwości tego systemu. Chwilowo naukowcy z Disney Research nie podali, w jakich dokładnie dziedzinach mogłaby mieć zastosowanie taka technologia.

Źródło: DisneyResearch

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij