Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm odpowiada na zarzuty wobec Quick Charge 3.0 i USB C

Qualcomm postanowił odpowiedzieć na zarzuty wobec funkcji Quick Charge 3.0 stosowanej we flagowcach z USB C, gdzie producenci stosują wyższe napięcie niż zakłada specyfikacja USB 3.1.

Qualcomm postanowił odpowiedzieć na zarzuty wobec funkcji Quick Charge 3.0 stosowanej we flagowcach z USB C, gdzie producenci stosują wyższe napięcie niż zakłada specyfikacja USB 3.1.

W tym tygodniu w sieci pojawiły się informacje, jakoby dwa nowe flagowce: HTC 10 oraz LG G5, które wspierają technologię Quick Charge 3.0, były niezgodne ze specyfikacją standardu USB 3.1, a więc dla złączy USB C, które mają te telefony. Normalnie napięcie dla tego złącza wynosi 4,45-5,25 V. Tymczasem technologia Qualcomma zakłada możliwość zwiększenia napięcia do nawet 9-12 V, a to nie jest zgodne z założeniami dla USB 3.1.HTC 10

Qualcomm zareagował na te zarzuty i w oficjalnym komunikacie przekazał, że to partnerzy OEM decydują o tym jakiego napięcia użyć. I rzeczywiście, mogą, ale nie muszą go zwiększać. Pamiętajmy, że ideą Quick Charge 3.0 jest szybsze ładowanie baterii, a to, jak dobrze wiemy, odbywa się szybciej przy zwiększeniu napięcia. Im wyższe, tym akumulator szybciej się naładuje.

Qualcomm dodaje, że nie ma czym się przejmować. Z Quick Charge korzysta już ponad 70 różnych urządzeń oraz 200 akcesoriów, a nowe są w przygotowaniu i do tej pory nie zgłoszono żadnych problemów związanych z działaniem technologii.

Tak więc nie ma się czym przejmować. Pomimo tego, że nowe flagowce mogą używać wyższego napięcia do ładowania baterii, tak nie powinno to stanowić problemu. Tym bardziej, że partnerzy OEM zwiększając napięcie najpierw sprawdzali różne scenariusze i następnie podejmowano decyzję co do ostatecznej wartości.

źródło: androidcentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij