Udostępnij
Tweetnij

Prototypowy projektor Sony zamieni blat w ekran dotykowy

Prototypowy projektor Sony został zaprezentowany podczas targów SXSW w Austen, gdzie pokazano jego możliwości. Do prezentacji wykorzystano książkę Lewisa Carrolla, Alicję w Krainie Czarów, z której dosłownie „wyciągano” postacie.

Prototypowy projektor Sony został zaprezentowany podczas targów SXSW w Austen, gdzie pokazano jego możliwości. Do prezentacji wykorzystano książkę Lewisa Carrolla, Alicję w Krainie Czarów, z której dosłownie „wyciągano” postacie.

Future Lab to dział odpowiedzialny za ciekawe, innowacyjne wynalazki. Spod skrzydeł innowatorów z tej placówki wyszedł właśnie prototypowy projektor Sony, dzięki któremu każda płaska powierzchnia zamieni się w panel dotykowy. Interactive Tabletop został zaprezentowany podczas targów SXSW w Austen.

sony-projector-future-lab-sxsw-2016-2.0

Prototypowy projektor Sony został zaprogramowany tak, by rozpoznawał klasyczną książkę Lewisa Carrola, Alicję w Krainie Czarów. Podczas pokazów przedstawicielka japońskiego giganta otwiera powieść, której ilustracje „ożywają” i mogą być przez nią wykorzystane poza książką. Prototyp rozpoznaje także leżące poza książką przedmioty, tak więc „wyciągając” postacie z powieści, może je powołać do życia umożliwiając im interakcję z otoczeniem. Podczas pokazu Alicja mogła „wypić” herbatę z filiżanki leżącej obok, a karciany żołnierz zostaje „wsunięty” w talię. Projektor reaguje na ruchy dłonią czy palcem poprzez ich śledzenie.

Aktualnie możliwości takiego urządzenia są ograniczone, jednak w przyszłości mogą być rozwinięte i wykorzystane przykładowo w celach edukacyjnych. Być może znajdą się i tacy, którzy będą chcieli stworzyć gry kompatybilne z takim projektorem.

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij