Udostępnij
Tweetnij

Microsoft pracuje nad dodatkowymi ekranami w smartfonach?

Serwis WM Power User podaje do wiadomości, że dział Microsoft Research opracowuje nową technologię, dzięki której otrzymalibyśmy dodatkowe ekrany w naszych smartfonach. Podobno Microsoft rozmawia już z oddziałem Lumii na temat dodatkowych wyświetlaczy.

Serwis WMPowerUser podaje do wiadomości, że dział Microsoft Research opracowuje nową technologię, dzięki której otrzymalibyśmy dodatkowe ekrany w naszych smartfonach.

Uważacie, że ekran w waszym smartfonie jest za mały i chcielibyście go powiększyć, nie zmieniając za bardzo gabarytów telefonu? To może smartfony ze składanymi ekranami? Albo dodatkowe ekrany? Nad tym pierwszym pomysłem pracuje już chociażby Samsung. Serwis WMPowerUser donosi natomiast, że dodatkowymi ekranami w smartfonach zainteresował się Microsoft.

Według WMPowerUser oddział Microsoft Research zajmujący się działaniami badawczo-rozwojowymi, już opracowuje taką technologię. Dodatkowe ekrany miałyby pobierać małe ilości energii. Ich rozmiary odpowiadałyby wielkości ekranu w telefonie. Jak miałyby działać? Bardzo możliwe, że pełniłyby funkcję klawiatury QWERTY, dodatkowego ekran wyświetlającego powiadomienia czy pomocy w pisaniu maili (chociażby w wyświetlaniu kalendarza). Ekrany miałyby wykorzystywać E Ink, czyli technologię elektronicznego papieru.

ekrany microsoft

Taką technologię wykorzystują smartfony YotaPhone, z tą różnicą, że ekrany takie są na stałe przytwierdzone do telefonu (znajdują się z tyłu). Ekrany, które planuje wprowadzić Microsoft miałyby działać jak swoistego rodzaju etui na telefon. Podobnie jak zaprezentowano to na załączonym obrazku.

Nie wiadomo jednak czy takie rozwiązania w ogóle wejdą w życie. WMPowerUser twierdzi jednak, że Microsoft rozmawia już na ten temat z własnym działem Lumii. Nie wiadomo również, kiedy ewentualnie takie plany miałyby wejść w życie. Pewnie nieprędko.

Źródło: WMPowerUser

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij