Udostępnij
Tweetnij

IHS: Smartfony ze składanymi ekranami dopiero w 2017 roku

Kevin Wang, dyrektor do spraw badań w firmie IHS Technology, twierdzi, że w tym roku na rynek nie trafią żadne smartfony ze składanymi ekranami. Takie telefony mają trafić do sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

samsung

Kevin Wang, dyrektor do spraw badań w firmie IHS Technology, twierdzi, że w tym roku na rynek nie trafią żadne smartfony ze składanymi ekranami. Takie telefony mają pojawić się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Producenci smartfonów prześcigają się w nowych technologiach. Tyczy się to również ekranów. Od dawna mówi się, że Samsung pracuje nad składanymi i zwijanymi ekranami. Podczas tegorocznych targów CES LG również zaprezentowało supercienki, giętki ekran. Źródła, do których dotarł pewien koreański portal biznesowy, twierdzą, że Samsung i LG wypuszczą w tym roku na rynek smartfony ze składanymi wyświetlaczami. Mówi się, że Samsung już stworzył taki telefon i aktualnie jest on w fazie testów. Smartfon ma się ukrywać pod nazwą Project Valley. Czy jednak możliwe jest, że zobaczymy takie urządzenie jeszcze w 2016 roku?

Kevin Wang, dyrektor do spraw badań w renomowanej firmie IHS Technology opublikował status na Weibo, w którym pisze, że, choć firmy czynią ogromne postępy w tworzeniu i rozwoju wspomnianej technologii, składane ekrany nie będą dostępne w sprzedaży przynajmniej do początków 2017 roku.

Wang twierdzi również, że producenci wyświetlaczy są w stanie stworzyć ekrany o promieniu krzywizny równym 3mm. Oznacza to, że mogą one być składane niemalże całkowicie na pół bez żadnych uszkodzeń. Dla porównania – LG G Flex ma pionowy promień krzywizny równy 700 mm, a Samsung Galaxy Round – 400 mm.

Chwilowo nie ma żadnych oficjalnych zapowiedzi smartfonów ze składanymi ekranami. Niewykluczone jednak, że nie zostaną one niedługo zapowiedziane.

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij